Czekolada prosto z Madagaskaru

Ich ciemna czekolada otrzymała miano najlepszej na naszej planecie. Jeden z założycieli firmy służył od 1999 roku do 2001 w Amerykańskim korpusie pokoju na tej wyspie. Tam, też spotkał drugiego założyciela, później wspólnika. Obaj założyli firmę Madécasse.

Cel był początkowo jeden – zamiana naturalnych zasobów lądu w pracę dla bezrobotnych mieszkańców. Za 50 000 $ własnych oszczędności, oraz 25 000$ z nagrody za najlepszy business plan Uniwersytetu Nowy York udało rozkręcić się podmiot.

Obecnie dystrybuują czekoladę i wanilię w ponad 100 sklepach na terenie samych Stanów Zjednoczonych. Zakładana sprzedaż w 2009 – całe 500 000 $ (~1 800 000 zł).

Widać nie trzeba mieszkać w wysoko rozwiniętym kraju, by osiągnąć ciekawy i wysoki dochód pielęgnując przy tym własne hobby. W tym przypadku 75 000 $ udało się zamienić na biznes już dzisiaj przynoszący ponad 500 000$ przychodu – a firma dopiero się rozwija.

Coraz więcej Polaków wraca z emigracji do kraju – może warto poza bagażem doświadczeń przywieźć z obcego kraju pomysł na biznes?

Adres internetowy:

madecasse.com

Foto: madecasse.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top