Świeże mięso przez internet

W Internecie liczy się bycie pierwszym. Darmowa reklama i cała masa nowych użytkowników, drugi już zawsze musi bardzo dużo inwestować w reklamę i promocję.

Tak jest i w tym przypadku. Ciekawy i nowy pomysł. Bezpośrednia sprzedaż świeżego mięsa z dostawą pod sam dom i z cenami o 10 -30 % niższymi w porównaniu do tradycyjnych sklepów.

Dlaczego nie. Ile znajdzie się restauracji, biznesmenów zainteresowanych zakupem świeżego mięsa wysokiej jakości? Cena oczywiście ma znaczeni, ale nie od dziś wiadomo, że strona internetowa ogranicza znacząco koszty (można ulokować bazę w tańszej dzielnicy) . Jak to zrobić? Wystarczy stworzyć portal , który będzie sprzedawał świeże mięso wprost z rzeźni, ryby wprost od dostawcy, chleb prosto z piekarni, bez pośredników, bez zbędnego przedłużania (co ma szczególne znaczenie w wypadku ryb). Na stronie FreshDirect można znaleźć następujące produkty:

– Warzywa i owoce, 
– Kawa i herbata, 
– Mięso, 
– Ryby, 
– Sery, 
– Pieczywo, 
– Makarony, 
– Mrożonki, 
– Lody

Wszystko jest do spełnienia. To klient decyduje jak tłusty ma być stek, czy jak czerwony pomidor. Bez sytuacji jak w naszych rodzimy marketach – zamawiając przez Internet owoce i warzywa można być prawie pewnym, że dostarczą te które do następnego dnia trzeba spożyć.

Pomysł jest bardzo ciekawy. Specjalizacja jest przyszłością, nie trzeba robić nowego portalu (hipermarketu) tylko wyspecjalizować się konkretnej dziedzinie, którą w tym przypadku jest sprzedaż świeżych mięs.

Koszty: 

– Założenie strony internetowej (zaawansowanej) zależnie kto przyjmie zlecenie 10 000 – 15 000 zł, studenci : programista: 3000 zł, grafik: 2000 zł, 
– Lokal z lodówkami, zamrażarkami (zależnie od miejsca) około 10000 zł na start i 2000 zł co miesiąc wynajem ( w gorszej dzielnicy) , 
– Reklama 5000 zł, 
– Założenie firmy 2500zł, 
– Przystosowanie przynajmniej 1 pojazdu do przewozu schłodzonych potraw 3000 – 5000 zł 

Zyski: 

– Hurtowa sprzedaż mięsa, ryb, – 10 000 – 50 000 zł 
– Reklama na stronie 2500 zł

Adres internetowy:

freshdirect.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top