Deflecktor- spedycja XXI wieku

Pomysł na stworzenie osłon na koła pojawił się już 20 lat temu. Wtedy to John Fleck, pracownik potężnej firmy transportowej zajął się na życzenie kolegów malowaniem kół.  Ponieważ farba stosunkowo szybko ulegała ścieraniu, w niedługim czasie powstały aluminiowe nakładki na koła. Z racji swojej wagi, były dosyć trudne w montażu. 

Szybko okazało się, że oprócz walorów wizualnych spełniają one bardzo ważną funkcję. Nałożone na koła zwiększają opływowość maszyny i zmniejszają poziom zużycia paliwa.

Zachęcony wynikami i zainteresowaniem ze strony klientów Fleck opracował nowoczesny rodzaj nakładek na koła, na miarę XXI wieku. Wykonany już nie z ciężkiego metalu, a z lekkiego i niezmiernie wytrzymałego włókna.

Przedsiębiorstwo Deflecktor oferuje dwa rodzaje osłon:

– Z nadrukiem firmy Deflecktor,

– Z logo zaprojektowanym na potrzeby klienta.

Oba warianty kosztują 50$ za sztukę. Kupić je można za pośrednictwem sklepu internetowego producenta. Na stronie internetowej znajdziemy również krótki opis wraz z filmem instruktażowym dotyczącym montażu. Cały proces nie zajmuje doświadczonej osobie więcej niż pół minuty.

Przed podjęciem decyzji o dokonaniu zakupu, każdy kierowca może obliczyć potencjalne oszczędności korzystając ze specjalnie zaprojektowanego kalkulatora.

Wynalazek zdobył uznanie nie tylko międzynarodowych firm spedycyjnych, ale również został dostrzeżony, jako finalista prestiżowego Financial Times Climate Change Challenge.  O innowacji niezwykle pochlebnie wypowiadał się też doświadczony przedsiębiorca Sir Richard Branson.

 

Adres internetowy:

deflecktor.com

Foto: deflecktor.com

Czytaj też:

Tuk tuki pomysłem na firmę transportową

Pomysł na skrzydlatą firmę transportową

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top