Domowe biuro krok po kroku

Dobrze urządzone biuro jest, według przeprowadzonych ankiet, drugim po kuchni najbardziej ulubionym pomieszczeniem. 
Co zrobić, żeby przekształcić małą powierzchnię w oazę pracowitości? Oto kilka wartościowych porad.

Krok 1

Umieść biurko w rogu pomieszczenia. Kąty są najczęściej najgorzej wykorzystywaną powierzchnią, można temu zapobiec ustawiając na narożnym biurku komputer. Układ taki nada też pokojowi przyjemniejszy charakter. Stoły ustawione na środku pomieszczenia wyglądają bardzo instytucjonalnie i oficjalnie.

Krok 2

Nad miejscem do pracy zawieś półki na dokumenty i korespondencję. Mocniejsze półki z boku stołu przeznacz na drukarkę i płyty CD.

Krok 3

Jeżeli potrzebujesz blatu, umieść pod nim półki na książki i pisma. Pozwoli to na zwiększenie przestrzeni do pracy i zaoszczędzi miejsca.

Krok 4

Kup krzesło obrotowe na kółkach. Pozwoli Ci to łatwo dosięgnąć wszystkie rzeczy i pracować wydajniej. Jeżeli w pokoju masz dywan, podłóż pod krzesło przezroczystą, plastikową matę.

Krok 5

Zaopatrz się w dwie niskie szafki na akta, które zmieszczą się pod oknem. Przestrzeń ta inaczej by się zmarnowała.

Krok 6

Ustaw na blacie pojemniki na dokumenty bieżące i druki, które trzeba wypełnić. W ten sposób najpilniejsze rzeczy będziesz mieć pod ręką i w porządku.

Krok 7

Kup niszczarkę i nie trzymaj niepotrzebnych papierów w szufladach. Na biurku postaw telefon i upewnij się, że możesz spokojnie odebrać z pozycji siedzącej.

Pamiętaj, że musisz dobrze czuć się biurze. Powieś na ścianie dyplomy i certyfikaty. To podniesie Cię na duchu w trudnych chwilach i wzbudzi respekt wśród ewentualnych gości.  

Czasem warto odgrodzić domowe biuro od reszty pomieszczenia przesuwnymi drzwiami lub roletą. Pozwoli to na lepsze oddzielenia pracy od czasu wolnego.

Ile to kosztuje?

  • Biurko narożne ok. 400 PLN
  • Półki wiszące na dokumenty 180 PLN
  • Półki stojące 450 PLN
  • Krzesło obrotowe 300 PLN
  • Mata pod krzesło 100 PLN
  • Szafki na akta 370 PLN

Razem: 1 800 PLN

Przejdznaswoje.pl

Foto: homedesignfind.com

Zobacz też:

Jak nazwać firmę, żeby nie żałować?

e-Podpis

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top