Opakowanie EcoCradle jest w zasadzie hodowane, a nie produkowane. Podstawowym budulcem są odpady rolnicze takie jak łupiny nasion bawełny i pszenicy oraz grzyby, które umożliwiają nadanie formie pożądanego kształtu.
EcoCradle ma taką samą moc amortyzacji jak konkurencyjne opakowania wytwarzane w procesach chemicznych. W odróżnieniu od nich nie musi być składowane przez długie lata na wysypiskach. Po użyciu, formy wystarczy zakopać w glebie lub wrzucić do kompostownika, gdzie ulegnie szybkiemu rozkładowi.
Opakowania przedsiębiorstwa Ecovativedesign są wyjątkowo elastyczne i mogą dopasować się do potrzeb każdego przedsiębiorcy. Wystarczy zmodyfikować proporcje odpadów rolniczych używanych w procesie produkcji, a osiągnie się dowolny kolor, gęstość i wyższą wytrzymałość.
EcoCradle powstaje w procesach, które nie wymagają dużych ilości energii, dzięki temu jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również dla portfela. Cena ustalana jest indywidualnie z klientami i zależy od pożądanych parametrów.
W portfolio przedsiębiorstwa Ecovativedesign znajdziemy również inny ciekawy materiał: Greensulate, który używany w budownictwie, pozwala za zmniejszenie zużycia energii.
Pomysłodawcy są laureatami wielu prestiżowych konkursów, a ich produkty cieszą się uznaniem zarówno wśród naukowców jak i międzynarodowych koncernów.
Adres internetowy:
Foto: ecovativedesign.com
Czytaj też:
EcoRock czyli rewolucja wśród płyt gipsowych
Woorm poop – najśmieszniejszy pomysł na biznes
Butelka przyszłości pomysłem na biznes
Green Glass czyli pomysł na zielone