Butelka z węglowym filtrem sama oczyszcza wodę

Według założycieli firmy Half a Teaspoon, jest to nieodżałowane marnotrawstwo, a woda sprzedawana w butelkach powinna odejść do lamusa.

Australijska firma pragnie wprowadzić na rynek specjalną butelkę o nazwie 321Water. Jest to pojemnik wielokrotnego użytku, wyposażony w unikatowy system filtrujący. Dzięki szerokiej szyjce, butelkę można łatwo napełnić z każdego kranu. Zamontowany w niej filtr węglowy usuwa posmak chloru, nieprzyjemny zapach i inne zanieczyszczenia. Butelka ma pojemność 500 ml, a wkład węglowy wystarczy na 100 napełnień lub 50 litrów płynu. 

321Water została zaprojektowana przez artystów, jest więc bardzo stylowa i zarazem elegancka. Pojemnik został w całości wykonany z materiałów przetworzonych. Jest przyjazny dla środowiska i nie zawiera szkodliwych substancji. Po 100 napełnieniach, lub w momencie gdy zużyje się filtr, butelki nie wyrzuca się, tylko w łatwy sposób wymienia się węglowy wkład. Każdy etap produkcji został zaplanowany z myślą o ekologii.

Pomysł zdobył nagrodę publiczności w konkursie ABC TV’s New Inventors, a innowacyjna firma ma w swoim portfolio jeszcze jeden wynalazek. Jest nim TheShoweWatch, czyli urządzenie pomagające w oszczędzaniu wody w trakcie kąpieli.

Firma Half a Teaspoon planuje sprzedawać butelkę, za 32.10 AUD (81 PLN). Komplet trzech wymiennych filtrów będzie kosztował 12.50 AUD (31 PLN). 

Zanim 321Water trafi jednak do sprzedaży przedsiębiorstwo musi zebrać około 10,000 zamówień. Jeśli uda się znaleźć inwestorów i chętnych do współpracy partnerów 321 Water trafi na półki sklepowe już pod koniec marca 2010 roku.

Adres internetowy:

321-water.com

Foto: 321-water.com

Artykuł opublikowany dzięki zaangażowaniu uczestników programu Łowca

Czytaj też:

 Napój z aplikatorem witamin

Butelka, która zmieści się w kieszeni

Mały, poręczny filtr do wody pomyslem na biznes

Zrób sobie sam SODA

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top