Ekologiczne naczynia z biodegradowalnej masy

Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszła firma VerTerra, która oferuje całe jednorazowe zestawy (talerze, misy i platery, wykonane ze sprasowanych opadłych liści. Produkty te wykonane są w oparciu o Indyjską technikę i składają się w 100% z biodegradalnej masy i co również ważne nie zawierają żadnych składników chemicznych jak woski i barwniki używane przy papierowych i plastikowych naczyniach jednorazowych.

Produkty firmy VerTerra wytwarzane są w południowej Azji. Firmie zależy na tym, żeby pracownicy dostawali odpowiednie pensje, bezpieczne warunki pracy i dostęp do opieki medycznej.

Po zebraniu liści firma używa pary, temperatury i prasy i wytwarza naczynia, które są trwałe i wytrzymałe. Poza tym są one wielofunkcyjne, z powodzeniem sprawdzą się w mikrofalówce, piekarniku i lodówce. Ulegają bio- rozkładowi po 2 miesiącach, a ich cena to około 1$ za sztukę.

Oprócz swojego najważniejszego przeznaczenia, naczynia z liści mają służyć do dekoracji. Mają być też pięknym symbolem zielonych, którzy w ten sposób mogą pokazać znajomym i przyjaciołom, że myślą o środowisku i że nie jest im ono obojętne. W Polsce jeszcze nie spotkaliśmy się z wykorzystaniem w podobny sposób materiałów naturalnych. A liści nam nie brakuje. Za tę cene mozna naprawde się pokusić o stanie sie przedstawicielem firmy.

Adres internetowy: 

verterra.com

Foto: verterra.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top