Fenomen Bambaków i Buktoli

Nazwy Misie Fochatki czy przyTulaki, o których pisałem na stronach naszego portalu można jeszcze jakoś rozszfrować oraz to, co się za nimi kryje. Przy Bambakach i Buktolach jest już trudniej. Dlatego, ponownie z nieukrywaną radością, przedstawię dwa pomysły na własną firmę, co mnie jeszcze bardziej cieszy, z naszego polskiego podwórka.

Bambaki to, moi Drodzy, nic innego jak małe tulaśniaki z wielkimi osobowościami. Jak pisze właścicielka firmy Bambak, Aleksandra Trościankowska, to także przytylanki dla dzieci i przjaciele dla dorosłych. Każdy Bambak wykonany jest ręcznie z filcu lub polaru i wypełniony puchem poliestrowym. Co ważne, nie powoduje alergii. Mimo, że są one z Polski, to zamieszkują cały świat: od Afryki po Australię.

Jeśli nie wiesz jak powiedzieć komuś coś ważnego, możesz mu podarować Bambaka. Są w postaci maskotki czy naszywki. Mogą uczyć, edukować. Każdy jest inny. Dodatkowo mają zabawne nazwy, takie jak: Bambak – tulaśny wąsacz, tulaśny złośnik, fajowski kolo, zielonookie misiejstwo, różowe samo zło czy tulaśny krwiożerca. Przykładowe ceny Bambaków podane są tutaj (sekcja: Dokumenty).

 

A coż to takiego te Buktole? Otóż opis jaki można znaleźć, to że są one poprostu takie jak my. Nie są doskonałe. Nikt tego nie wie co mają w głowie… o ile wogóle są z głową. Mają nierówne łapy (lub wcale), wielkie uszy (czasem za wielkie), cienki ogon czy też jedną dziurę w nosie. Są grube, chude, małe i duże. Mogą przemienić się w wojownika Ninja czy jabłko. W torbę lub poduszkę. W pokrowiec na coś lub w portfel. I w czapkę. Pewne jest jedno. Wszystkie Buktole są stworzone do kochania. Przez dzieci, te małe i te większe też.

Jak tłumaczy właścicielka firmy Ulabuka i tych słodkich cudaków Urszula Buczkowska nazwa Buktole powstała z połączenia początku i końca dwóch słów: nazwiska Buka i zdrobnienia Kaktol (to autorka); buk + tol = buktol. To fajny przykład dla kogoś, kto zastanawia się nad nazwą własnej firmy. Trzeba trochę pokombinować. Przykładowe ceny Buktoli podane są tutaj (sekcja: Dokumenty).

Artur Stasiak

Adres internetowy: bambaks.com; buktole.com

Zdjęcia:
bambaks.com; buktole.com

 

Zobacz także:

Oryginalne szmaciane lalki obracanki pomysłem na biznes

przyTULAKI pomysłem na biznes

Obrażone Misie podbijają internet

Cuda, cudeńka z wełnianych swetrów

Zaprojektuj własnego pluszaka

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top