Green Glass czyli pomysł na zielone

Ten pomysł na biznes jest prosty, ale wymagał kreatywności. U jego podstaw leży elementarna chęć dbania o środowisko i złożone procesy wytwórcze. Sercem całej operacji jest zwykła butelka, a zarazem nietypowa szklanka.

Usługi firmy Green Glass polegają bowiem na tworzeniu niezwykłych kolekcji szklanek ze zużytych szklanych butelek.

Na stronie internetowej producenta można naliczyć aż 20 kolekcji. Wśród nich znajdziemy takie kolory jak błękit, zieleń (butelkowa oczywiście), brąz i biel. Niektóre występują w wersji matowej.

Część szklanek zdobiona jest ornamentami, inne zachowały oryginalną stylistykę. Za zestaw składający się z 4 szklanek zapłacimy około 35$. Zakup zestawu kieliszków z kolekcji „królewskiej” to wydatek rzędu 60$.

W firmie Green Glass nic się nie marnuje. Z odciętych szyjek powstają finezyjne wazony, świeczniki, a nawet wieszaki na ubrania.

Przedsiębiorstwo otwarte jest na wieloraką współpracę. Poszukuje bowiem chętnych firm, które odsprzedają puste szklane butelki. Minimalna ilość to dwie palety czyli około 2000 sztuk.

Lista z rodzajami butelek, na które jest w danym momencie zapotrzebowanie jest zamieszczona na stronie producenta.

Green Glass poszukuje też dystrybutorów. Na razie sklepy partnerskie znajdują się tylko na terenie USA i Kanady. Z pewnością Europie produkty te zjednałyby sobie serca amatorów trunków i nie tylko. Przed przyszłymi przedsiębiorcami otwiera się zatem wielka szansa.

Adres strony:

greenglass.com

Foto: greenglass.com

 

Zobacz też:

Agencja reklamowa Nil. Zapłać ile chcesz.

Wordle- pomysł na innowacyjne Tagi

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top