Hotel dla roślin

Pewnie, że pomyślał. Na ciekawy pomysł i jednocześnie biznes wpadła firma z Wrocławia, Galeria Ogrodnicza Zielone Centrum. Otóż, mieszkańcy tego miasta nie muszą się już martwić o swoje begonie czy uprawy balkonowe. Wyjeżdżając na urlop można zostawić swoje ulubione roślinki w Zielonym Centrum, które jako pierwsze w Polsce oferuje tego typu usługę, czyli hotelu dla roślin. Pracujący tu specjaliści zadbają o właściwe nawodnienie. Jak zajdzie taka potrzeba podleczą żółknące liście czy inne choroby dotykające naszych zielonych przyjaciół.

Ceny za takie usługi są ustalane indywidualnie, w zależności od wartości roślin oraz okresu ich przebywania w hotelu.

Galeria Ogrodnicza Zielone Centrum oferuje również inne, nie mniej interesujące usługi, np. wypożyczalnię roślin na wszelkie imprezy czy spotkania, może zorganizować warsztaty ogrodniczo-przyrodnicze dla dzieci, zaprojektuje nam ogród czy zaprosi nas do Zielonej Restauracji, w której można smacznie zjeść i odpocząć po zakupach.

Według nas pomysł interesujący. Zważywszy na to, że jest to pierwsza tego typu możliwość w Polsce, liczymy że pojawią się naśladowcy. Przez co np. cena za usługi stanie się bardziej konkurencyjna. A poza tym w świecie, gdzie pojęcie szeroko pojętej ekologii jest trendy, taki biznes z pewnością znajdzie swoich zwolenników.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: zielone-centrum.pl; restauracja-zielona.pl

Zdjęcia: zielone-centrum.pl; restauracja-zielona.pl

 

Podobne artykuły:

Ogród na ścianie

Doniczka zamiast lampy

Groasis Waterboxx- uprawa roślin w dowolnym klimacie

easyBloom czyli kwitnący pomysł na biznes

Roślinne gniazdka pomysłem na firmę ogrodniczą

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top