Icon A5 pomysł na podniebny biznes

Kirk Hawkins absolwent Stanford Business School, były pilot wojskowy i założyciel Icon Aircraft zdołał namówić do współpracy inwestorów z doliny krzemowej i światowej sławy inżynierów. W szeregach projektantów znaleźli się najlepsi z koncernów BMW, Rolls Royce i Nissan Motors. A doradzcą jest były szef NASA.

Efekt ich prac przeszedł najśmielsze oczekiwania. Lekki, zwinny i luksusowy Icon A5 świetnie się prezentuje a jeszcze lepiej prowadzi. Sprawdza się na wodzie jak i na lądzie. Panowie załozyli, że olbrzmia ilośc bogatych tego świata ma gdzie  i przede wszystkim czym wyszaleć sie na wodzie (luksusowe łodzie) i na drodze (kupując Porsche czy Ferrari), ale nie ma na czym  w powietrzu.  I tak powstał ICON.

 Jego niewątpliwym wyróżnikiem są składane skrzydła. Jedna osoba jest w stanie je złożyć w czasie krótszym niż 5 minut. Po ich zsunięciu samolot można umiejscowić na przyczepie i tak jak motorówkę, czy skuter wodny zabrać do domu. Gabaryty Icon’a A5 umożliwiają przechowywanie go w garażu.

Sercem samolotu jest kokpit. Nie przypomina on skomplikowanej kabiny pilotów, tylko wnętrze samochodu wyścigowego. Jego wykończenie ułatwia intuicyjną obsługę i czerpanie maksymalnej przyjemności z latania.

Wersja standardowa samolotu będzie kosztowała 139 000 $ (450 000 PLN), a pierwsze egzemplarze będą gotowe do sprzedaży w 2010 roku. 

Kirk Hawkins założył firmę w 2005 roku. Wykorzystał zmianę przepisów prawnych, która umożliwiała łatwiejszy dostęp do uprawnień pilota. Icon został zaprojektowany tak aby spełniać wymogi Międzynarodowej Federacji Lotniczej. 

Samolot ma przywrócić ludziom radość z latania i zmienić styl życia szczęśliwych posiadaczy tego dzieła.

Icon A5 jak sama nazwa wskazuje ma duże szanse, żeby stać się ikoną nowoczesnego lotnictwa.

Firma obecnie ma 400 wpłaconych zamówień na samolot (!) i oczywiście poszukuje dystrybutorów na całym  świecie.

Adres internetowy:

iconaircraft.com

Foto: iconaircraft.com

Zobacz również:

MyKey ma zamiar zrewolucjonizować przemysł samochodowy.

Tesla= elektryczny super samochód

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top