Inteligentny termostat

Koszt ogrzewania jest w okresie zimowym główną częścią rachunków, które musimy płacić. Termostaty jako takie są urządzeniami, do których jeszcze XXI wiek nie dotarł. Aż do teraz. Termostat Nest. Ale co w nim takiego niezwykłego? Spróbujemy to Państwu przybliżyć. Na pierwszy rzut oka wyróżnia się niebanalnym designem. Jednakże najważniejsze jest to, co niewidoczne. Korzystanie z termostatu przez pierwszy tydzień nie różni się od innych urządzeń tego typu. Obrotowe pokrętło pozwala na ustalenie temperatury, pokazuje istotne dane z zmieniającym kolor wyświetlaczu. Nic w tym nadzwyczaj niezwykłego.

Innowacja natomiast dotyczy innej funkcji. Otóż ten niepozorny sprzęt zapamiętuje wszelkie dokonywane przez nas, użytkowników zmiany, rejestruje szereg innych czujników, takich jak ruch w otoczeniu, temperaturę czy wilgoć. Opracowany model zachowań i preferencji domowników pozwala na automatyczne sterowanie temperaturą. Czyli temperatura, w której w danym momencie chcemy przebywać zostanie ustawiona już bez naszej ingerencji. Termostat bierze również pod uwagę warunki panujące na zewnątrz, takie jak: temperatura, zachmurzenie czy nasłonecznienie, dostosowując swoją pracę do przewidywanych zmian warunków i temperatury.

Ogólnie mówiąc jest rewolucyjny pod tym względem, że sam się programuje biorąc pod uwagę nasze nawyki i zwyczaje. To kiedy opuszczamy dom, kiedy do niego wracamy i jaką temperaturę preferujemy po powrocie (czy nocą) i jaką chcemy wtedy kiedy nas nie ma. Termostat po tygodniu wie o nas tyle, że może sam dostosowywać się automatycznie – dzięki czemu uzyskamy idealny balans między oszczędzaniem, a komfortem.

Dodatkowo gadżet ten został wyposażony w łącze Wi-Fi, który zapewnia dopływ danych z różnych sensorów, możliwość zaplanowania pracy na podstawie prognozy pogody czy sterowania domową temperaturą za pomocą komputera.

Koszt urządzenia wynosi ok 832 zł. Jak zapewnia producent bardzo szybko ma się zwrócić.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: nest.com

Zdjęcia: nest.com

 

Podobne artykuły:

Zaoszczędź do 30% na rachunkach za prąd i ogrzewanie

Ekologiczny odpływ czyli pomysł na zielone usługi

Ekscentryczny kominek pomysłem na biznes

CO2 – czyli jak zarobić na certyfikatach energetycznych

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top