Jak zarobić na starych ciuchach

Japońska sieć Uniqlo zajęła się recyclingiem kurtek z polaru już w 2001 roku. Od tego czasu program rozszerzono na wszystkie części ubrań. W marcu i we wrześniu w sklepach tej marki przeprowadza się zbiórki odzieży.

Towary, które nadają się jeszcze do założenia wysyłane są do biedniejszych krajów. Pozostałe ubrania przetwarzane są na włókna, watę do ocieplania, rękawiczki do pracy lub na paliwo wytwarzające energię. W marcu zeszłego roku przetworzonych zostało 800 tysięcy części garderoby, w 90% wytworzono z nich nowe ubrania.

Miesiąc temu podobny program rozpoczęła brytyjska firma Marks & Spencer we współpracy z organizacją Oxfam. Klienci, którzy oddadzą zużyte ubrania ( w tym co najmniej 1 sztuka odzieży z Marks & Spencer, dostaną voucher na 5 funtów.

Voucher ten ważny jest przez miesiąc i można wykorzystać go przy zakupie ubrań lub kosmetyków za minimum 35 funtów w sklepach sieci M&S.

Używane ubrania przynosić można do każdego z 790 sklepów maki Oxfam na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Tam zostaną one sprzedane, a zyski przeznaczone będą na cele charytatywne fundacji Oxfam. M&S i Oxfam będą też organizować „Fashion Amnesty”, bardzo przypominającą wymianę meblami w Amsterdamskiej Ikei. (opis tego pomysłu również znajdziecie Państwo na naszej stronie, 

Adres internetowy:

fastretailing.com/eng/csr/environment/recycle

Foto: astretailing.com/eng/csr/environment/recycle

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top