Kilka porad na start, czyli jak stać się rekinem biznesu

Skup się

Wiele przykładów pokazuje, że nadarzające się okazje mogą być wilkiem w owczej skórze. Zbyt szybkie decydowanie się na nie i angażowanie się w wiele różnych działalności, może spowodować, że utraci się meritum i odejdzie za daleko od kluczowej działalności. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ podstawą sukcesu jest posiadanie jasno wytyczonego celu, który w obliczu wielu inwestycji może się rozmyć.

Wiedz co robisz i rób to co wiesz

Przy otwieraniu działalności nie kieruj się tylko modą i potencjalnymi zyskami. Zastanów się co umiesz robić i jaka praca dałaby satysfakcję. 

W 30 sekund zdefiniuj swoje założenia

Początkujący przedsiębiorca musi umieć w sposób krótki, rzeczowy i atrakcyjny przekonać klientów lub inwestorów do własnego pomysłu. Kluczowe jest pierwsze pół minuty, które musi zostać w pełni wykorzystane.

Dowiedz się czego nie wiesz

Nie udawaj, że wiesz wszystko. Sprawi to złe wrażenie na kontrahentach i może doprowadzić do porażki. Pozyskaj pracowników lub wspólników, którzy uzupełniliby Twoje własne braki.

Zachowuj się jak przedszkolak

Zapomnij o szykownych biurach, szybkich samochodach i wystawnych przyjęciach. Na początku najważniejsza jest płynność i dostęp do środków finansowych. Wystawna działalność na pokaz może zniweczyć plany inwestycyjne.

Nikt nie da Ci pieniędzy

Jeżeli na start potrzebujesz astronomicznej kwoty, wróć do początku planowania. Postaraj się zaprojektować biznes tak, żeby pokazać jego opłacalność i słuszność przy jak najmniejszym kapitale początkowym. 

Nie mów za dużo

Okrągłe słowa nie pomogą, a mogą zaszkodzić. Nie snuj planów, ale stąpaj twardo po ziemi i opieraj się na rachunku ekonomicznym.

Dbaj o zdrowie

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa nie zaczyna się o 8 i nie kończy o 16.30. Własna firma oznacza całkowite poświęcenie się działalności, problemy zdrowotne zmniejszają produktywność i tym samym szansę na sukces.

Adres internetowy:

entrepreneur.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top