Kosmiczne wino pomysłem na biznes

Ian Hutcheon, brytyjski astronom mieszkający w Chile połączył swoje dwie miłości: astronomię i wino. Stworzył wino, o nazwie Meteorito, do którego produkcji wykorzystuje meteoryt, który jak się szacuje powstał podczas narodzin układu słonecznego czyli jakieś 4,5 miliarda lat temu i spadł w północnej części Chile na pustynię Atacama ok. 6 tysięcy lat temu. A dodatkowo prowadzi centrum astronomii w Chile o nazwie Centro Astronomica Togua Togua.

Jak wyjaśnia etykieta, umieszczona na butelce: „meteoryt wykorzystywany w tworzeniu tego wina pochodzi z Pasa Asteroid między Marsem a Jowiszem, a poprzez zanurzenie go w winie wszyscy mają okazję dotchnąć czegoś z kosmosu”.

Winogrona, pochodzące do produkcji tego rodzaju wina Cabernet Sauvignon pochodzą z winnicy właściciela. Kawałek meteorytu, o wielkości ok. 7 cm został przekazany Brytyjczykowi przez prywatnego kolekcjonera z USA. Leżakuje on z winogronami w drewnianej beczce przez 25 dni. Potem dalej jest to filtrowane i rozlewane do mniejszych beczek.

Smak takiego kosmicznego wina, jak mówi właściciel, jest „żywszy” niż w wersji bez meteorytu. Zostało sprzedanych do tej pory ok 10 tysięcy butelek tego czerwonego wina. Cena raczej nie powala. Możecie ją sprawdzić tutaj (sekcja. Dokumenty).

Pomysł ciekawy. Każda forma promocji swojego produktu, czy jest on nowością na rynku czy nie, która przynosi oczekiwane rezultaty w postaci zwiększonej sprzedaży, jest dobra. A jak jest to związane z pasją i miłością to już musi odnieść sukces.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: centroastronomico.com

Zdjęcia: centroastronomico.com

 

Podobne artykuły:

Spiralna piwnica na wino pomieści 2000 butelek

Winethatloves pomysłem dla Ciebie

Brutus, Romeo i Paparazzi pomysłem na ironiczną winiarnię

Papierowa butelka na wino

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top