Mini pracownia pomysłem na firmę

OfficePOD to konstrukcja o wymiarach 210 x 210 centymetrów. Można zamontować ją w czasie krótszym niż jeden dzień i nie wymaga ona wcześniejszego planowania. Kącik ten został tak zaprojektowany żeby jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń. Tam gdzie było to możliwe użyto materiałów przetworzonych, czyli przyjaznych dla środowiska, i surowców naturalnych.

W samotni pracowniczej swoje miejsce znajdą potrzebne dokumenty, komputer, monitor, biurko itd. Prąd podłącza się z domowej lub garażowej instalacji. Internet i telefon są bezprzewodowe, ale można też poprowadzić kable. Pracownię można zamknąć na klucz, tak aby niepowołane osoby nie mogły się do niej dostać. 

OfficePod działa energooszczędnie nawet po uruchomieniu unikalnego systemu chłodzenia. Konstrukcje te będą mogli brać w leasing przedsiębiorcy i pracodawcy. Cena za rok użytkowania wynosi około 5 000£ (25 000 PLN). Cena zawiera montaż, ewentualne naprawy, serwis itp. Usługa będzie dostępna na początku roku 2010.

Producenci przekonują o zaletach takiego rozwiązania. Używanie OfficePOD:

  • Zapewnia odcięcie się od domowego otoczenia
  • Zmniejsza ruch i nie naraża pracowników na bezowocne stanie w korkach
  • Zwiększa elastyczność i ilość wolnego czasu
  • Zmniejsza emisję Co2 o 50%
  • Stwarza dodatkową przestrzeń  

OfficePod nie musi być koniecznie ulokowany w domu. Może stać też na zewnątrz, na przykład w ogrodzie. Daje to wtedy domownikom upragniony spokój, a pracownikowi zieloną oazę motywującą do pracy. Ta mini pracownia z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy nie chcą marnować czasu na dojazd do biura w korkach i przedsiębiorcom, którzy w tej innowacji mogą upatrywać szansy rozwoju.

Adres internetowy:

officepod.co.uk

Foto: officepod.co.uk

Zobacz też:

Dobry pomysł na interes – gwiezdna kabina

Mieszkać w kopule

Domowe biuro krok po kroku

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top