Można zamienić drogie paliwo na tani alkohol? Już można

Po ponad 18 miesiącach badań, prób, zainwestowania ponad 1 000 000 $ (pożyczonych od znajomych, rodziny, udało się wyprodukować pierwsza partię urządzeń.

Sam właściciel nie jest żółtodziobem w branży samochodowej. Jest dyrektorem zarządzającym w firmie produkującej części do samochodów.

Pierwsze z tych zestawów właśnie otrzymało atest i homologacje od Amerykańskiego urzędu ds. ochrony środowiska. Flex- box smart kit jest wielkości starego walkmana z wbudowanymi dodatkowymi przewodami do podłączenia samochodu. Urządzenie automatycznie miesza paliwo to zadanej mieszanki.

Zestaw pozwala samochodom płynnie jeździć zaczynając od E85 czyli czystego etanolu w 85% i 15% benzyny po samą czystą benzynę. Obecnie cały kit jest testowany przez część wozów policyjnych w Chicago i w niedługim czasie zostanie on wprowadzony do sprzedaży w cenie 1 295$ – prawdopodobnie w kwietniu 2009.

Całość montuje się w przedziale silnikowym pojazdu. Każdy wg zapewnień producenta jest w stanie to zrobić. Sondy monitorują na bieżąco skład mieszanki paliwowej i spaliny w celu odpowiedniego doboru proporcji paliwa. Świetny pomysł na biznes. Chciałbyś zacząć coś ciekawego – to jest idealne dla Ciebie.

Adres internetowy: 

flexfuelus.com

Foto: flexfuelus.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top