Myjnia samochodowa pomysłem na własną firmę

Emyjnie.pl bo o tej stronie piszemy postanowiła przedstawić dokładne wyceny kosztów założenia myjni samochodowych. Wielu z użytkowników myśli dokładniej nad założeniem auto myjni. Odzwierciedleniem tego jest ilość postów na wielu stronach z formami internetowymi. Dużo porad dużo rzucania kosztów z rękawa. Postanowiliśmy to zmienić .

Generalnie mamy myjnie bezdotykowe, automatyczne, ręczne oraz przeznaczone dla samochodów ciężarowych. Zaczniemy może od bezdotykowych. Coraz częściej widziany obraz w Polsce najczęściej 6 – cio stanowiskowe obiekty. Powstają już w coraz to mniejszych miejscowościach.

Ile w zasadzie kosztuje założenie takiego obiektu? W granicach 500 000 zł (zakładając myjnie składającą się z 6 miejsc, a jaki z tego zysk? Przy założeniu opłaty w granicach 10 zł i około 50 – 100 samochodów dziennie (pamiętajmy ze są czynne 24h, co daje nam 500 – 1000 zł dziennie minus koszty wody, energii, oraz środków do mycia. Założenie ilości pojazdów jest orientacyjne. Gdyż są myjnie, które chwalą się około 700 samochodów dziennie i to nie w szczycie. Wystarczy podliczyć.

Myjnie automatyczne dzieli się na tunelowe i portalowe. W Polsce najpopularniejsze są te ostatnie można je spotkać niemal na każdej stacji. Koszt takiej instalacji to około 200 000 – 500 000 zł.

Myjnie dla samochodów ciężarowych to na razie najrzadszy widok na Polskich drogach. Tylko pamiętajcie o jednym przepisy Unijne nakazują utrzymywać ciężarówki w czystości – co może oznaczać tylko jedno = $.

Kierowcy TIR i tak należą do tych lepiej zarabiających, a nasze położenie geograficzne (na linii wschód – zachód, powoduje tylko olbrzymi tranzyt przez nasze terytorium. Kompletne rozwiązania są rzadko spotykane w Polsce. Na zachodzie takie instalacje (wykonane profesjonalnie, kosztują 1000 000 – 2 000 000 $. To całkiem sporo. Jednak należy podkreślić jedno – często właścicielami takich myjni są te same osoby co znaczy że się opłaca. Więcej na emyjnie.pl

Adres internetowy: 

emyjnie.pl

Foto: emyjnie.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top