Pomysł na stworzenie paneli, które idealnie integrują się z poszyciem narodził się wiele lat temu na małej serwetce. Po latach badań i testów firma SRS Energy wprowadziła na rynek dachówki, produkujące energię.
Solé Power Tile to niebieska, lekka zabudowana z polimerów dachówka. Dzięki małej wadze, łatwo się ją montuje. Jej szerokość to 76,20 centymetrów, a długość 45,72 centymetrów. 30,48 metrów kwadratowych generuje aż 500 watów.
Dachówki te są wytrzymałe na działanie sił natury, a testowany w ciężkich warunkach kolor nie płowieje. Zakłada się, że generującymi energię panelami pokrywa się od 20 do 25% poszycia dachowego. Wtedy osiąga się optymalne wyniki.
SRS Energy współpracuje z największym wytwórcą dachówek ceramicznych w Stanach Zjednoczonych US Tile. Dzięki temu, klienci, którzy decydują się na panele słoneczne mogą w jednym przedsiębiorstwie zamówić całe poszycie dachu. Firma US Tile zajmuje się utylizacją starych dachówek ceramicznych.
Klienci czerpią z paneli podwójne korzyści. Ich rachunki za energię elektryczną mogą zmaleć aż o połowę, a niektórych przypadkach produkowana energia całkowicie pokrywa zapotrzebowanie mieszkańców. Dzięki innowacyjnej konstrukcji dachówek, maleją też wydatki związanie z klimatyzacją.
Panele występują na razie w kolorze niebieskim. Można je jednak komponować z wieloma barwami dostępnymi w ofercie US Tile. Koszt wykonania takiego poszycia jest porównywalny do instalacji innych paneli słonecznych. Można jednak dzięki niemu uzyskać więcej energii oraz wyższą stopę zwrotu, co czyni całą inwestycję bardziej opłacalną.
Adres internetowy:
Foto: srsenergy.com
Czytaj też:
Solarny bluszcz pomysłem na biznes
Automaty do napojów zasilane słońcem
Kieszonkowa moc czyli energetyczny biznes
Niezbędnik przedsiębiorcy czyli serwetka warta miliony