Niezwykłe rzeźby ptaków pomysłem na biznes

Sue Talbot, rzeźbieniem w drewnie zajmuje się od wielu lat. Zrobiła z tego swojego hobby sposób na biznes. Ptaki, które tworzy to małe dzieła sztuki. Wszystkie szczegóły od kształtu ciała, poprzez nogi, palce, pazury, oczy, pióra po dziób są tak realistyczne, że osoba nie wiedząc, że to rzeźba mógłby pomylić ją z żywym ptakiem.

Istotną sprawą jest to, że pomysłowa amerykanka każdego z tych ptasich stworzeń rzeźbi z jednego kawałka drewna. Żadne elementy drewniane nie są doklejane. Najczęstsze rodzaje drewna, jakich używa to sosna, cedr, tupelo i lipa. Jednakże ulubionym jej drzewem jest tupelo. Dobrze się w nim rzeźbi, ponieważ nie ma ono żywicy i ma jednolitą strukturę. To sprawia, że ciężej się obrabia ale w późniejszym czasie wykonana rzeźba nie pęka i wypacza się.

Nogi, pazury ptaków mogą być wykonane w drewnie jak cała rzeźba ale czasem są one zrobione z mosiądzu. Na końcu ptaka trzeba pomalować. Do tego używa ona wysokiej jakości farb akrylowych zmieszanych z wodą i co istotne, jest to bardzo czasochłonny proces. Wykonanie niektórych rzeźb ptaków zajmuje jej ponad trzy miesiące! Czasem nakłada ona 20 warstw farby aby uzyskać oczekiwany kolor i odcień. To sprawia, że produkt finalny wygląda lepiej niż w rzeczywistości. Skomplikowane szczegóły, realistyczne kolory, doskonała anatomia sprawiają, że trudno stwierdzić iż są wykonane z drewna.

Napisaliśmy, że Sue zrobiła z tego sposób na życie. Więc, ceny za tego typu rzeźby muszą być odpowiednie, jeśli chcemy mieć na przysłowiowy chleb. Informacja o cenach rzeźb ptaków wykonanych przez Sue Talbot z pewnością Was zaskoczy. Podane są one tutaj (sekcja: Dokumenty).

Mimo że biznes stary jak świat można na nim zarobić, może przynieść dużo radości oraz niejednych zaskoczyć. Dobry przykład jak można wykorzystać swój talent do zarabiania pieniędzy.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: talbotcarvings.com

Zdjęcia: talbotcarvings.com

 

Podobne artykuły:

Piaskowa reklama pomysłem na sukces

Ekscentryczny pomysł na wypoczynek

Hobby sposobem na życie

Miejskie pasieki dla miłośników miodu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top