PAAS w dobrym miejscu na inwestycje ?

Ostanie kilka dni upływają na giełdzie pod znakiem potężnych wyprzedaży spółek surowcowych. Dziś poza SBSW warto zerknąć także w stronę PAAS jednego z najwiekszych producentów srebra na świecie.

Tytułem wstępu chciałbym zaznaczyć, że wyniki firmy za 4Q 2023 , oraz pełne za 2023 poznamy 21 lutego 2024 czyli za 7 dni. Warto mieć z tyłu głowy , że po wynikach kurs spółki może zachowywać się różnie.

Dlaczego Paas? Spółka ma zdrowe finanse, dobrze prosperujące kopalnie w rejonach świata w których władza polityczna jest stabilna. Tego czynnika nie warto deprecjonować. Podstawowym produktem który udaje się z sukcesem spółce wydobywać jest srebro. Szacuje się że udało im się w 2023 wydobyć 20.400 uncji srebra.

Dlaczego srebro jest taki istotnym metalem? Zielona rewolucja sprawiła , że zapotrzebowanie na to złoto dla ubogich gwałtownie wzrosło. Panele fotowoltaiczne wymagają sporej ilości tego kruszcu o autach elektrycznych nie wspominając. Srebro jest ważnym elementem baterii tych pojazdów.

Z raportu za 3Q 2023 możemy przeczytać o założeniach na 2024 r. Spółka zakłada , że cena srebra będzie oscylować wokół poziomu 23,5$ za uncje. W chwili pisania tego artykułu wynosi około 22$. Złoto natomiast zakładają oscylację 1950$ za uncję czystego złota [ w tej chwili 1980$]

jeżeli spojrzymy na wykres tej spółki widzimy że w tej chwili kurs akcji jest na nieznanych dotąd wodach a to wszystko przy rekordowej cenie złota. Pisząc ten artykuł złoto rośnie ponad 1%.

Od 05.03.2024 PAAS rozpoczyna skup akcji własnych i zamierza w ten sposób pozyskać do 5% walorów na rynku co powinno podbijać kurs , a w przypadku jakiejś wyprzedaży chronić kurs spółki.

Jakie aktywa jest odzwierciedleniem ceny PAAS? Srebro. Zerknijmy na wykres tego metalu w dłuższej perspektywie :

Jak widzimy konsolidacja w zwężającym się trójkącie. Cena do obserwacji 25$. Wybicie i potwierdzenie wybicia spowoduje rajd na spółkach w tym PAAS.

to nie jest porada inwestycyjna.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top