Pamiątkowe monety z automatu sposobem na dodatkowe dochody

Maszyna rosyjskiej firmy Moneta LLC, właściciela marki Monetary Attraction, to automat działający na podobnej zasadzie co standardowe automaty z kawą czy słodyczami. Z tą różnicą, że zamiast smakołyków otrzymujemy piękne, pamiątkowe monety.

Ten automat różni się trochę o innych tego typu. W standardowych automatach wrzucamy monetę i otrzymujemy monetę, pamiątkową, Tutaj mamy do wyboru 8 rodzajów zdjęć i grafik, które będziemy chcieli mieć na monecie. Jeden zestaw składa się z 1 monety i 2 zdjęć (po jednym na każdej stronie). Więc maksymalnie możemy mieć 4 różne monety z różną grafiką na każdej stronie. Cena za jedną monetę, wybitą po obu stronach podana jest tutaj (sekcja: Dokmenty). Zasada działania jest bardzo prosta. Wkładamy banknot. Wybieramy sobie zdjęcia, które chcemy mieć wybite na monecie. Wrzucamy czystą monetę (zapewne można ją otrzymać w jakimś punkcie w okolicy automatu). Przekręcamy duże koło znajdujące się przy automacie i po chwili otrzymujemy naszą pamiątkową monetę. Poniższy filmik świetnie przedstawia zasadę działania Monetary Attraction.

Firma z Rosji sprzedaje te maszyny za cenę, która podana jest tutaj (sekcja: Dokumenty). Przykładowymi lokalizacjami, gdzie taka “Walutowa Atrakcja” może stanąć to: lotniska, centra handlowe, stadiony, różnego rodzaju wystawy, kawiarnie, restauracje, hotele czy muzea. Więc jeśli prowadzisz biznes w jakimś stopniu związany z powyższym, warto się zastanowić czy nie jest to dobry pomysł na dodatkowe dochody. Pod warunkiem, że masz w okolicy jakąś atrakcję turystyczną, której wizerunek można wybijać na monetach.

Jak twierdzi producent, zwrot kosztów może nastąpić już po 4-6 miesiącach od rozpoczęcia sprzedaży pamiątek z automatu. Oczywiście wszystko zależy od zainteresowania klientów i ceny jaką ustalisz za monetę. Zysk może nawet być kilkuset procentowy. Zamawiając taką maszynę można wybrać dodatkowe opcje, takie chocby jak ekran LCD, pojemnik na zniszczone monety czy opcję wybijania dziurek w monecie (np. żeby przyczepić sobie ją do kluczy). Automat można zamówic w indywidualnym designie.

Uważamy, że pomysł ciekawy. Z tym, że nie jako samodzielny biznes, ale dodatkowa możliwość na zwiększenie dochodów poprzez sprzedaż konkretnych, związanych z danym miejscem pamiątkowych monet.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: coins-business.com

Zdjęcia: coins-business.com

 

Podobne artykuły:

Żywe kraby z automatu

ecoATM czyli pomysł na e-cycling

Alcospot sprawdzi zawartość alkoholu

Wypożycz sobie szafę grającą.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top