Pierwsza w świecie automatyczna myjnia motocyklowa

Jednak rosnąca liczba motocykli na drogach skłoniła właścicieli do opracowania pierwszej w świecie, całkowicie automatycznej myjni motocyklowej. Zamienia ona 2 godzinne ręczne mycie w pięciominutową przejażdżkę. Oczywiście należy tutaj dodać, że mycie jest całkowicie bezdotykowe.

Firma obecnie jest na etapie załatwiania wszystkich patentów i przygotowuje debiut urządzenia na szerokim rynku.

W samych tylko Stanach Zjednoczonych jest 24 000 000 motocyklistów, co oznacza, że rynek jest olbrzymi. W Polsce według różnych szacunków sprzedano w całym 2007 roku około 8000 motocykli (razem z markowymi skuterami, quadami), a sama sprzedaż Chińskich i Tajwańskich skuterów oscyluje wokół 70 000 sztuk. Najważniejsze jest jednak to, że rynek rozwija się w tempie 10 – 15 % rocznie.

Ponad pół wieku temu wynaleziono myjnię automatyczną i od tamtego czasu szukano rozwiązania problemu brudnych motocykli. Poza myciem ręcznym nic nie zaprojektowano, aż do dzisiaj. Teraz tysiące inżynierów – konstruktorów, entuzjastów jeździ by wypróbować całkowicie automatyczną myjnię motocyklową.

Firma rozwijała się przez około 30 lat. Doskonaląc wszystkie produkty i wprowadzając innowacje. Teraz pozostaje nam tylko poczekać na debiut komercyjny i kupić kilka takich urządzeń, jeżeli chciałbyś rozszerzyć działalność w swojej myjni, bądź otworzyć zupełnie nową to jest urządzenie dla Ciebie.

Koszt : 

– zakładając ,że posiada się grunt to otwarcie około 250 000 – 1 000 000 zł zależnie od kosztów postawienia i urządzenia, 

– wyposażenie dodatkowe (poczekalnia, reklama, urządzenie wnętrza biura, około 20 000 – 50 000 zł,

Zyski 

– długofalowe, zależne od pogody i pory roku, średnio należy przyjąć 5 000 – 25 000 zł – zależnie od ilości stanowisk i „obłożenia” 

Wszystkie wyliczenia są tylko i wyłącznie symulacjami autora powyższego artykułu.

Adres internetowy: 

hcws.com

foto: hcws.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top