Płatki śniadaniowe przez internet pomysłem na biznes

Pozycjonowanie, linki sponsorowane mogą mocno zafałszować wynik. Ale czy aby. Na największej w Polsce konferencji związanej z branżą internetową (SEO, commerce itd.) padło stwierdzenie, które tak naprawdę dawno stało się oczywiste. Przyszłość należy do portali specjalistycznych, wortali podejmujących jedną tematykę, a nie takich, które mają “trochę wszystkiego”.

Codziennie skuteczny marketing przedstawia ciekawe witryny pojawiające się w sieci, mające zmienić nasze podejście i  sposób podejmowania decyzji.

Sami od wielu lat nie kupujemy butów w normalnym sklepie tylko przez internet, żywność zamawiamy w internetowych hipermarketach, jedzenie na wynos.

Wyprawa na zakupy to minimum 40 min stania w korku w jedną stronę, 40 w drugą. Szukanie parkingu, przepychanie się pomiędzy wózkami ludzi kupujących niepotrzebne im towary, użeranie się z niemiłą obsługą ( w większości), stania 30 min w kolejce do kasy by w końcu dowiedzieć się , że na paragonie ceny różnią się od tych na półce.

Szkoda życia. Badania dowodzą, że robiąc  zakupy tradycyjną metodą wydaje się więcej pieniędzy poprzez podejmowanie pochopnych decyzji.

Z internetem jest inaczej, tutaj każdy zakup jest przemyślany ponieważ w ciągu 5 minut można porównać ceny w wielu sklepach.
Czy to się wszystkim podoba, czy nie, taka jest przyszłość. Futurolodzy się spierają czy będziemy latać czy nie, a oczywistym stało się cybreżycie.

Przechodząc do pomysłu. Z tych wielu portali ciekawie jawi się mymuesli.com. Czym się konkretnie zajmuje?

Przygotowuje na zamówienie mieszanki płatków śniadaniowych według nawet najdziwniejszych życzeń.
Spośród dziesiątek odmian – śmieszą płatki dla sportowców czy dla fanów piłki.

Słowem każdy może coś dla siebie znaleźć. Zapewne jak to u nas zaraz ktoś powie, “a kto to kupi?” i tutaj miłe zaskoczenie, kupuje bardzo wielu ludzi i to się im opłaca.

Zawsze warto być pierwszym bo można liczyć na wiele darmowego PR (reklamy), jak w tym przypadku. Wszystkie największe Niemieckie gazety pisały o tym, że to rewolucja, że ich kraj staje się innowacyjny.

Na stronie można przeczytać wiele artykułów między innymi o tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Wszyscy o tym wiedzą, ale nikt szczególnie o nie nie dba. Teraz ma to się zmienić. Dosyć już pudełkowych wydań z czekoladą, której nie lubimy lub cynamonem. Teraz sami sobie wszystko wybieramy i płacimy niewiele. Ceny dodatków zaczynają się od 0,2 Euro za 20 Gram.

Stworzenie strony nie zajmuje wiele czasu. Jedyne co  należy znaleźć, to dostawca asortymentu. Kupując hurtowo można znacznie zaoszczędzić. Ciekawe kiedy i u nas takie coś powstanie.

Adres internetowy:

mymuesli.com

Foto: mymuesli.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top