Pomysł na przełomowy osobisty generator energii

Aaron Lemieux założyciel przedsiębiorstwa w czasie pieszych górskich wędrówek zauważył, że noszenie ze sobą ciężkich baterii jest bardzo kłopotliwe i męczące. Postanowił położyć temu kres i zajął się projektowaniem rewolucyjnego urządzenia The nPower™ PEG (Personal Energy Generator), czyli osobistego generatora energii.

To małe urządzenie przekształca energię kinetyczną, którą wytwarzamy podczas ruchu w energię efektywną zdolną do naładowania kieszonkowych urządzeń elektrycznych. 
PEG ma wiele zalet:

  • Ładuje 80% baterii w ciągu pierwszej godziny, tak jak standardowa ładowarka
  • Jest zieloną technologią wiec używanie go zmniejsza negatywny wpływ na środowisko
  • Pasuje do 90% urządzeń podręcznych takich jak telefony komórkowe, odtwarzacze MP3, kamery, aparaty itd.

Jak działa PEG?

Generator przekształca energię kinetyczną ruchów w górę i w dół, które powstają w czasie chodzenia czy biegania. Urządzenie wystarczy włożyć do kieszeni, plecaka, teczki, czy przypiąć do paska. Łączy się je z elektroniką przy pomocy kabla USB.

Poprzez stronę internetową można składać zamówienia na produkt. Będzie on kosztował 149$ ( 450 PLN), o dacie wprowadzenia go na rynek producent będzie informował na bieżąco.

Według wstępnych obliczeń, gdyby cała grupa docelowa chciała używać PEG pozwoliłoby to na zaoszczędzenie 25 milionów kilowatów. Taka moc mogłaby zasilać 21 000 gospodarstw domowych przez cały rok.

Urządzenie będzie z pewnością przełomowe. Już teraz 12% respondentów albo już złożyło zamówienie lub deklaruje, że z pewnością kupi generator.
Firma poszukuje inwestorów i dystrybutorów. Trwają już prace nad kolejnym urządzeniem. Tym razem chodzi o energię wodną.

Adres internetowy:

greennpower.com

Foto: greennpower.com

Zobacz też:

Solarny bluszcz pomysłem na biznes

Zielone z zielonej trawy – LawnDoctor

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top