Praca w domu czyli pełen profesjonalizm

Przedstawiamy kilka ważnych rad, które spokojnej domowej pracy przywrócą ład i porządek.

  • Wstań i ubierz się. Spróbuj nie zaczynać dnia pracy w piżamie. Elegancki i schludny wygląd poprawia samopoczucie i przekłada się na zapał do pracy.
  • Dokładnie zaplanuj przerwę na jedzenie lub kawę i trzymaj się grafiku. W czasie przerwy odejdź od komputera.
  • Utrzymuj kontakt z ludźmi. Jeśli pracujesz z domu dla danej firmy, staraj się czasem bywać w biurze. Jeśli jesteś wolnym strzelcem zapisz się do organizacji branżowych lub udzielaj się społecznie. Pozwoli to na nawiązanie kontaktów i pomoże stąpać twardo po ziemi.
  • Bądź w grze. Osoby pracujące w domu często mają poczucie izolacji. Nie mają też nikogo, kto mógłby przekazywać im wiedzę. Zapisz się na interesujące kursy, które polepszą twoje referencje na rynku pracy.
  • Odłóż na później obowiązki domowe. Na tych, którzy pracują w domu spada często ciężar wszystkich prac domowych. Należy unikać gotowania, robienia zakupów i sprzątania w czasie pracy, niepotrzebnie rozbija to dzień i burzy harmonogram.

Umiejętność pracy w domu jest sztuką, której trzeba się nauczyć. Stosowanie zaledwie kilku prostych zasad zwiększy efektywność i zadowolenie z wykonywanych zadań.

Adres internetowy:

examiner.com

Foto:officepod.co.uk

 

 

Czytaj też:

Mini pracownia pomysłem na firmę

H2Office pomysłem na nawodne biuro

Domowe biuro krok po kroku

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top