ecoATM czyli pomysł na e-cycling

Amerykańskie przedsiębiorstwo ecoATM znalazło sposób jat temu zaradzić i przy okazji rozwinąć miejscowy biznes.

ecoATM produkuje automatyczne stacje do recyclingu, a raczej e-cyclingu telefonów komórkowych. Pierwsza maszyna okazała się sukcesem, a w inauguracyjnym dniu swojej działalności zebrała aż 25 starych telefonów. 

Jak działa e-cycling?

Cały proces składa się z zaledwie trzech czynności:

  • Posiadacz starego i nieużywanego już urządzenia wkłada je do maszyny.
  • Telefon podlega wycenie w oparciu o ustalone parametry.
  • Jeżeli urządzenie posiada jeszcze wartość rynkową, klient otrzymuje kupon na zakupy w danym sklepie lub może przekazać podaną kwotę na działalność charytatywną. Jeżeli urządzenie nie ma już żadnej wartości, klient może, wcisnąć przycisk „e-cycle”.

Automatyczna stacja ecoATM ustawiona w sklepie ze sprzętem elektronicznym przyciąga klientów i zachęca do zakupów. Nie wymaga obsługi ze strony personelu, a duży dotykowy ekran sprawia, że świetnie się prezentuje.

W chwili obecnej maszyna przyjmuje jedynie telefony komórkowe, jednak trwają prace nad rozszerzeniem asortymentu. W automacie będzie można zutylizować: odtwarzacze MP3/ DVD, gry, tusze, tonery, drukarki oraz aparaty fotograficzne.

Przedsiębiorstwo, chociaż działa od niedawna, znalazło się w prestiżowym gronie finalistów konkursu Connect na najbardziej innowacyjny nowy produkt.

Adres internetowy:

ecoatm.com

Foto: ecoatm.com

Czytaj też:

WildCharger czyli indukcyjne ładowanie komórki

Nowe sposoby dystrybucji elektroniki

Automaty z telefonami komórkowymi

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top