Sieć sklepów dba o mózgi seniorów

Portal Marbles, skategoryzował ponad 200 przedmiotów w kilku grupach, ułatwiających dokonanie zakupów:

  • Pamięć
  • Koordynacja
  • Myślenie
  • Wzrok
  • Mowa

Asortyment jest bardzo szeroki, sięga od gier planszowych, poprzez zagadki, puzzle aż po książki i oprogramowanie komputerowe. Ich pozytywne działanie i korzystny wpływ na mózg zostały potwierdzone przez szereg naukowców.

Na łamach portalu, każdy odwiedzający może przeprowadzić test, który pozwoli mu na ocenienie sprawności szarych komórek i podpowie, które obszary powinny zostać dodatkowo stymulowane.

Założyciele portalu pragną trafić też do osób w średnim wieku. Jak wynika z badań, pamięć i sprawność kory mózgowej mogą zacząć słabnąć już po ukończeniu 30 lat. Regularne ćwiczenia i aktywność umysłowa znacznie obniżają ryzyko zapadnięcia na chorobę Alzheimera, dlatego portal jest aktywnie wspierany przez amerykańskie stowarzyszenie chorych.

Sklep internetowy odniósł ogromny sukces, a zachęceni tym właścicieli zdecydowali się na otwarcie sklepów stacjonarnych w czterech miastach. Pomysłodawcy nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji o rozwoju swojej sieci na zasadach franczyzy, aczkolwiek proszą wszystkich zainteresowanych o kontakt w sprawie współpracy.

Adres internetowy:

marblesthebrainstore.com

Foto: marblesthebrainstore.com

Czytaj też:

Usługi dla osób starszych pomysłem na biznes

Niemiecki portal sprzedaje tajemnicze koszulki

Pomysł na nietypowy portal windykacyjny

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top