Nowoczesny sposób składowania drewna

Projektanci z AK47 wiedzą, jak z gustem poukładać drewno, a raczej jak nim zarządzać.

Efektem wielomiesięcznej pracy artystów jest seria pojemników, ścianek, stojaków a nawet mebli, które doskonale radzą sobie ze szczapami drewna.

Wszystkie przedmioty wykonano z materiałów najwyższej klasy: skóry, cyny, drewna, stali nierdzewnej, szkła i wielu innych. Ta różnorodność sprawia, że każdy klient znajdzie w kolekcji stojak na miarę własnych potrzeb, idealnie komponujący się z wnętrzem.

Na szczególną uwagę zasługuję 40 centymetrowy okrągły pojemnik na drewno, o wdzięcznej nazwie BIDO. Kształtem swoim przypomina on siedzisko i dzięki dopasowanej pokrywce może służyć za taboret, kolumnę lub stojak na kwiaty. Dodatkowo został wyposażony w kółka co ułatwia transport, szczególnie gdy jest pełen drewna. Pomieści do 25 kilogramów drewna opałowego.

Bardzo ciekawą propozycją jest drewniany stojak ECO. W jego górnej części znajdują się półki. Rozwiązanie to pomaga efektywnie zagospodarować przestrzeń. „Regał” ma 190 centymetrów wysokości i może pomieścić do 70 kilogramów drewna.

Przedsiębiorstwo AK47 uważa, że drewno opałowe można w 100 procentach zintegrować z meblami. Dlatego powstała seria FLEX. Są to gustowne fotele i podnóżki wykonane z metalu. Wewnątrz układa się szczapy drewna. Wystarczy położyć na nich narzutę lub poduszkę i już można się cieszyć stylowym kompletem wypoczynkowym.

Jest to bardzo ciekawy przykład niszowej działalności, która  również w Polsce z pewnością spotkałaby się z  ciepłym przyjęciem.

Adres internetowy:

ak47space.com

Foto: ak47space.com

 

Artykuł na podstawie linka przesłanego przez jacek555.

 

Czytaj też:

Ekscentryczny kominek pomysłem na biznes

Słoma inaczej – pomysłem na biznes

Stół z karoserii czyli nietypowy pomysł na biznes

Droga mleczna w Twoim domu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top