Składany skuter elektryczny pomysłem na biznes

Pomysłowość ludzka nie zna granic. Szczególnie węgierskiej Grupy Antro, która zamierza wypuścić na rynek skuter elektryczny o nazwie Moveo, który będzie można składać jak walizkę. A to pozwoli zabrać go ze sobą do kawiarni, szkoły a także podróżować z nim komunikacją miejską.

Pojazdu nie ma co oceniać po sylwetce. Dla jednych będzie ona designerska, nowatorska dla innych wręcz dziwaczna. Ważne jest to, co Moveo potrafi i jak może się przysłużyć potencjalnym użytkownikom tego jednośladu. Konstrukcja ze sztywnego, a zarazem lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego. Prędkość maksymalna skuter to 70 km/h. Na naładowanej baterii litowo-jonowej można pokonać dystans (w zależności od stylu i warunkow jazdy) od 35-70 km. Do poruszania się po mieście, myślę że wystarczający. Żywotność baterii przewidzana na 35 tys. kilometrów.

Po rozładowaniu się baterii użytkownik będzie miał dwa wyjścia: pierwsze to będzie mógł posłużyć się pedałami, a jak mu się znudzi jazda to złoży sobie skuter i podróż będzie kontunuował komunikacją miejską. Po złożeniu przypomina on rozmiarami dużą walizkę podróżną. Całość waży ok. 25 kg.

Niewątpliwie zaletą skutera jest to, że nie potrzebuje miejsca parkingowego oraz stanowi alternatywę dla transportu miejskiego. Może służyć prywatnie lub jako element promocji firmy na różnego rodzaju eventach czy masowych imprezach. Minusem jest to, że rozpoczęcie seryjnej produkcji planowane jest na 2014 rok. Planowane jest produkowanie 15 tys. sztuk Moveo rocznie, a zakładana cena będzie oscylować w przedziale, sprawdź (sekcja: Dokumenty).

Artur Stasiak

Adres internetowy: solo-duo.hu

Zdjęcia: solo-duo.hu

 

Zobacz także:

Qugo – prywatny miejski transporter

Pierwsza w świecie automatyczna myjnia motocyklowa

Yogo – elektryczny skuter trochę inaczej.

Wypożyczalnia skuterów elektrycznych pomysłem na biznes

Elektryczne skutery taksówki pomysłem na firmę

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top