Solarny bluszcz pomysłem na biznes

SMIT (Sustainably Minded Interactive Technology) to grupa młodych ludzi, którzy oferują połączenie między sztuką użytkową, środowiskiem a wymogami klientów.

Ich najnowszy projekt o nazwie Grow to nic innego niż sztuczny bluszcz. Pokrywa on szczelnie ściany budynków dając im niepowtarzalny wygląd i coś jeszcze.

Każdy element konstrukcji składa się z „cegiełek” do których przymocowano liście. Każdy z nich zawiera specjalne substancje i generatory, które umożliwiają gromadzenie energii słonecznej. Każdy podmuch wiatru wprawia bluszcz w ruch i również wytwarza energię.

Solar Ivy ma konstrukcję modularną, dzięki temu można pokryć nim całą ścianę lub tylko jej wycinek.
Pas o wymiarach 2,5 x 4 metra może wytworzyć energię o mocy 85 watt. Poszczególne listki nie są statyczne, można je więc obracać, tak aby zawsze czerpały energię. 

Ogromną zaletą Solar Ivy jest mała waga instalacji. Dzięki temu bluszcz można montować na pionowych ścianach w przeciwieństwie do ciężkich paneli słonecznych.

Nad wykorzystaniem konstrukcji zastanawia się obecnie wielu przedsiębiorców z całego świata. Jednym z najważniejszych potencjalnych klientów jest właściciel luksusowego hotelu w Zayed Bay w Abu Dhabi.

Klimat w Polsce ulega ociepleniu. Ostatnie anomalie pogodowe coraz dobitniej nam to uświadamiają.

Rosnąca liczba dni słonecznych i mocno wijące wiatry czynią nasz kraj idealnym miejscem dla rozwoju zielonej energii. Przedsiębiorcy, którzy w porę zauważą ten potencjał na pewno nie pożałują.

Adres internetowy:

s-m-i-t.com

Foto: s-m-i-t.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top