SomethingStore pomysłem na biznes

Sami Bayrakci jest twórcą zabawnego sklepu internetowego SomethingStore.com. Pomysł na ten biznes powstał, gdy nie mógł się zdecydować jaki prezent chciałby otrzymać od swojego przyjaciela. Pomyślał, że byłoby miło gdyby ktoś za niego podjął tę decyzję. I tak wcielił swój pomysł w życie.

Na początku zainwestował 5 tys. dolarów. Za to kupił oryginalne przedmioty i przeznaczył je do sprzedaży. Większość z nich była mała i lekka, aby koszty przesyłki były jak najniższe. Cena, jaką płacił za konkretne przedmioty nie była większa niż 5 dolarów. Jednakże aby zachęcić potencjalnych klientów do zakupów wprowadził do oferty kilka drogich produktów, takich np. jak: kamera cyfrowa, iPod shuffle, czy laptop.

Przez pierwsze kilka miesięcy przedsiębiorczy Amerykanin sprzedał ponad 1000 przedmiotów niespodzianek. Są one już popakowane w pudełka więc on sam nie wiem co konkretnie komu wysyła. Cena za jaką można kupić prezent-niespodzinkę wynosi 10 dolarów (plus koszt przesyłki). Ale oczywiście nie wiemy, co dostaniemy. I tu pojawia się ten dreszczyk emocji.

Pomysł na biznes dość ciekawy. Każdy może sobie taki serwis założyć. Sukces zapewne będzie zależał m.in. od tego z jakiej półki cenowej przedmioty będziemy sprzedawali, za ile i ile zainwestujemy na początek.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: somethingstore.com

Zdjęcia: somethingstore.com

 

Podobne artykuły:

Sprzedać samochód z humorem i dobrą ceną.

Mycie okien przez internet

Zakładamy sklep internetowy

AmazingVictory – blog z pomysłem!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top