System ostrzegania o pieszych

Został zaprojektowany by pomóc kierowcom samochodów w rozpoznaniu zagrożenie na zatłoczonych drogach i ulicach, a jego przeznaczeniem miałyby być centra wielkich metropolii.

Zasada działnia jest prosta. Zamiast wyświetlać czerwone światło można uruchomić gigantyczną iluminacyjną kurtynę prezentującą pieszych na pasach – nie ma możliwości by kierowcy tego nie zauważyli.

Zresztą wystarczy spojrzeć tylko na zdjęcie. Podliczono już że taki system mógłby kosztować więcej niż tradycyjne światła, ale gdyby wykorzystać przestrzeń nad pieszymi dla reklam można by te koszty znacząco ograniczyć.

Pomysł jest bardzo ciekawy , z pewnością miasto które pierwsze wprowadzi taki system zapewni sobie mnóstwo darmowego PR.

Może na pewno to nie będzie Polska bo u nas wszystkim na rękę jest jak piesi giną pod kołami samochodów, a przetargi na poprawę bezpieczeństwa w swojej specyfikacji zawierają informację które mogą sprostać… tylko jedni oferenci. No ale może w przyszłości to się zmieni. Jesteśmy optymistami.

Adres internetowy: 

leehanyoung.com

Foto: leehanyoung.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top