Tekturowe biuro

I takimi założeniami kierowało się szefostwo agencji reklamowej Nothing z Amsterdamu, której biuro i jego aranżację wykonano z tekturowych płyt. Jednym z założeń ich filozofii jest to, że można zrobić coś wyjątkowego z niczego. Należy również zaznaczyć, iż tego typu projekty i materiały w nich użyte są w większości ekologiczne lub pochodzą z recyklingu.

Biuro, projektu autorstwa słynących z niekonwencjonalnych pomysłów, architektów Joosta van Bleiswijka i Alrika Koudenburga powstało w całości z tektury, bez użycia śrub czy gwoździ. Użyli tanich materiałów, produktowych odpadków, 500 metrów wzmacnianej tektury oraz 1500 oddzielnych kawałków tworzywa tworząc ciekawe i inspirujące miejsce do pracy.

Pracownicy agencji Nothing na co dzień pracują w kartonowych boxach, gdyż biuro składa się z funkcjonalnych modułów. Na biurkach pracowników znajdują się doniczki z małymi drzewkami bonsai. Zebrania odbywają się przy konferencyjnym, tekturowym stole. Załoga agencji relaksuje się na białych sofach w pokoju o kartonowych ścianach. Schody do głównego pokoju spotkań również wykonane są z tektury. Ogromną zaletą tekturowych mebli, ścian itd. w agencji reklamowej jest to, że służą do zapisywania pomysłów czy notatek.

Artur Stasiak

Adres internetowy: nothingamsterdam.com

Zdjęcia: nothingamsterdam.com

 

Zobacz także:

eBay wspiera przesyłki – ekologicznie

Zamień karton w coś ładnego

Ekologiczne kartony ułatwiają przeprowadzkę

Kreatywne trumny pomysłem na biznes

Rodzima zielona innowacja czyli drzewkonaprezent.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top