Tesla= elektryczny super samochód

Moc – jeden silnik elektryczny o mocy 248 KM (!!), i co jest najważniejsze w tego typu pojazdach zasięg – 350 km (!!), na jednym ładowaniu.

Prędkość maksymalna została ograniczona do 180 km/h ze względów bezpieczeństwa. Ale nie o prędkość tutaj chodzi tylko o możliwości niebywałych przyśpieszeń. Silnik elektryczny ma niewyobrażalny moment obrotowy. Trwałość baterii szacuje się na 5 lat / lub 100 000 km.

Pełne ładowanie zajmuje tylko 3.5 godziny. Obroty wynoszą tyle ile w najlepszych motocyklach 14 000, a co najważniejsze – tego samochodu w ogóle nie słychać!!. Pomijając fakt, że firma zdobyła bardzo dużo liczbę nagród dla nas najważniejszym pytaniem jest – czy to się w ogóle sprzedaje?

Oczywiście i to w bardzo dużej ilości. Przy cenie około 100 000 $ w Stanach i 130 000 Euro w Europie można pomyśleć, że to dużo. Jednak koszt przejechania 1km kształtuje się na poziomie 4-5 gr (producent). Dla porównania koszt przejechania 1km dla tradycyjnego samochodu wynosi wg. Różnych szacunków od 0,55 gr – 1 zł. Nieporównywalnie duży.

Firma obecnie bardzo szybko się rozwija i potrzebuje firm chcących stać się jej dystrybutorami na cały świat. Dlatego jeżeli chciałbyś sprzedawać te fascynujące pojazdy – bądź pierwszy. Jeden z tych pojazdów ma Lay Leno słynny prezenter telewizji CNN, który znany jest z zamiłowania do ekskluzywnych samochodów.

Adres internetowy: 

teslamotors.com

Foto: teslamotors.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top