Transakcje bezgotówkowe zawsze i wszędzie

Tymczasem terminale do transakcji bezgotówkowych to duży wydatek, a naliczane przez firmy pośredniczące prowizja może skutecznie odstraszyć początkujących przedsiębiorców.

Jim McKelvey, który sam doświadczył tego problemu i współzałożyciel platformy Twitter Jack Dorsey stworzyli oprogramowanie o nazwie Square. Pozwala ono na natychmiastowe przyjęcie płatności, niezależnie od miejsca. Nie zakłada żadnych opłat miesięcznych lub naliczania prowizji.

Jak działa Square?

Wszystko odbywa się za pośrednictwem telefonu komórkowego. Wystarczy wgrać aplikacją, a do portu audio podpiąć niewielki, kwadratowy przekaźnik, przez który będzie się przeciągać karty. Na razie oprogramowanie jest kompatybilne z iPhone lub iPod Touch, kolejne są w fazie przygotowania.

Jak można się domyślić klienci nie otrzymują papierowych rachunków. Transakcje potwierdza się przy użyciu wiadomości sms, a kopie faktur otrzymuje się pocztą elektroniczną.
Chętne osoby, mogą założyć sobie koto na portalu Square. Przyspieszy to możliwość dokonywania płatności, dzięki łatwiejszej weryfikacji płatnika poprzez zdjęcie.

Osoby, które będą często płaciły w miejscach, gdzie używany jest system Square mogą liczyć na atrakcyjne zniżki i upominki. Oprogramowanie, choć zaprojektowane na potrzeby przedsiębiorców, może też równie dobrze służyć osobom prywatnym.

Co ciekawe każdy pens z dokonanej transakcji zostanie przekazany na szczytny cel naszego wyboru. Same czytniki mają być wydawane klientom za darmo, a koszt aplikacji ma wynosić jedynie 1$ (2,76 PLN).

Adres internetowy:

squareup.com

Foto: squareup.com

Czytaj też:

Automaty do ładowania urządzeń elektrycznych

ecoATM czyli pomysł na e-cycling

Mieszkasz na wsi? sprawdź jak zwiększyć dochody

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top