Udany Start-up, czyli jak uniknąć pomyłek

Błąd 1: Zbyt niska wycena własnych usług

Wycena produktów nie jest z reguły trudna, ponieważ mamy jasny obraz kosztów. Wycena usług jest już bardziej skomplikowanym zadaniem.

Ustalaniu właściwej ceny należy poświęcić wiele czasu. Cena nie może być nadawana pod wpływem impulsu. Aby osiągnąć finansowy sukces należy zastanowić się ile godzin w miesiącu będziemy pracować oraz wziąć pod uwagę wszystkie wydatki. Nie tylko te bezpośrednio związane ze świadczeniami, ale też nakłady na inwestycje takie jak zaprojektowanie strony internetowej czy reklama.

Błąd 2: Nie zabieganie o sprzedaż

Wiele osób uważa, że dobry produkt czy usługa sprzeda się sama. Nic bardziej mylnego, o klientów należy zabiegać. Niektórzy są nieśmiali, mają wrażenie że zbyt się narzucają. Należy wyzbyć się tych uczuć i poznać tajniki sprzedaży lub zatrudnić doświadczonego sprzedawcę.

Błąd 3: Przyjęcie zlecenia bez podpisanej umowy

Świeżo upieczony przedsiębiorca spieszy się z rozpoczynaniem pracy i często popełnia ten błąd. Chce szybko pokazać się z jak najlepszej strony.
Klientowi należy dać do zrozumienia, że chętnie podejmiemy się zadania jak najszybciej, ale nie przed podpisaniem umowy. Zasadę tę należy stosować do wszystkich kontrahentów niezależnie od rodzaju relacji między osobami.

Błąd 4: Zbyt zaawansowany system operacyjny

Małe, początkujące firmy nie potrzebują bardzo zaawansowanych systemów operacyjnych. Programy te oprócz wysokiej ceny wymagają też czasu i poświęcenia ze strony pracowników. Należy zacząć od najprostszego oprogramowania i rozwijać je w miarę rosnących potrzeb.

Błąd 5: Trzymanie się nieaktualnego biznesplanu

Nawet idealny biznes plan może okazać się nieprzydatny w momencie gdy zmienią się uwarunkowania makroekonomiczne. Przedsiębiorcy muszą śledzić je na bieżąco i dokonywać modyfikacji planu, tak aby odpowiadał on nowym warukom.

PrzejdzNaSwoje.pl

Foto: ecommerceblog.se

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top