Uprawa ziół w… akwarium

Wszystko za sprawą dwóch pomysłowych studentów z USA, którzy zaprezentowali pomysł na ekologiczną a zarazem bardzo łatwą uprawę ziół w domowych warunkach. Wymyślili oni doniczkę-akwarium w jednym. W Back to the Roots z jednej strony będzie można hodować rybki a z drugiej strony uprawić zioła czy inne roślinki.

Pływające sobie w tym akwarium rybki będą dostarczały niezbędnych składników odżywczych. Wystarczy tylko je karmić. Natura zrobi resztę. Rybie odchody są doskonałym nawozem. Działa to w ten sposób, że rośliny umieszczone na specjalnej półce pobierają zanieczyszoną wodę z akwarium oczyszczając ją z bakterii. Potem z powrotem oddają ją do zbiornika, oczywiście już oczyszczoną. Zioła czy rośliny nie potrzebują w tym wypadku żadnej ziemi. Wystarczy im podłoże np. z kamyków. Wszelkie składniki potrzebne do prawidłowego rozwoju dostarczają im rybki.

Jak opisują swój projekt amerykańscy studenci, w akwarium może żyć maksymalnie do 3 rybek. Półka umieszczona na akwarium może pomieścic 5 różnych rodzajów ziół. Obecnie produkt nie jest dostępny w sprzedaży. Do 15 grudnia tego roku zbierane są fundusze na jego realizację. Wszystko na to wskazuje, że chłopakom się uda i miejmy nadzieję, że nastąpi produkcja na szerszą skalę.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: kickstarter.com

Zdjęcia: kickstarter.com

 

Podobne artykuły:

MyFarm.com pomysłem na wirtualny ogródek

Prepara czyli pomysł na kuchenny ogródek

Domowy mini ogródek

Zakręcony ogródek pomysłem na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top