Veturilo – warszawski rower miejski

Pomysłem stołecznego systemu wypożyczania rowerów zajmuje się Zarząd Transportu Miejskiego. System nosi nazwę „Warszawski Rower Publiczny. Koncepcja jest taka, aby zachęcić mieszkańców Warszawy do korzystania z tego zdrowego i ekologicznego środka transportu w codziennych podróżach do pracy i szkoły a tym samym przyczynić się również do zmniejszenia liczby aut na ulicach stolicy.

Systemem zarządza firma Nextbike Poland. Jak to będzie wyglądało? Otóż w sierpniu br. zostanie uruchomionych pierwszych 57 stacji rowerowych na 1000 rowerów. 11 stacji będzie zlokalizowanych na Bielanach, 13 na Ursynowie, 2 na Wilanowie i 31 w centrum miasta. Rowery będzie można wypożyczać do 30 listopada br. Do marca planowane jest uruchomienie kolejnych 70 stacji. Do 2016 roku na terenie Warszawy, jak zapowiada firma, będzie działać co najmniej 125 stacji rowerowych z 2100 rowerami.

Dla przykładu przedstawiamy jak kształtuje się liczba rowerów w wybranych miastach europejskich i w Polsce:
Paryż – 20 000 rowerów
Londyn – 6 000 rowerów
Barcelona – 6 000 rowerów
Wiedeń – 1 200 rowerów
Ryga – 140 rowerów
Budapeszt – planowane uruchomienie systemu w 2013 roku
Wrocław – 300 rowerów
Poznań – 80 rowerów

Także jak widać w tym biznesie jest swego rodzaju nisza na polskim rynku, więc jest duże pole do popisu.

Jak działa system Veturilo?
Na początek trzeba się zarejestrować na stronie internetowej veturilo.waw.pl. Proces ten trwa niezwykle szybko i jest do tego prosty. Następnie trzeba wpłacić 10 zł jako opłatę inicjacyjną, która pozwoli uaktywnić nasze konto. Istotne jest, że płacimy tylko raz. Nasze konto będzie aktywne już zawsze. Z rowerów możemy korzystać tyle czasu ile tylko chcemy. Dostępne są one aż przez 9 miesięcy w roku (wiosna, lato, jesień) przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.

Informację o stawkach, jakie zostały ustalone za korzystanie z jednośladów można pobrać z sekcji: Dokumenty. Na stronie internetowej Veturilo dostępny jest również regulamin korzystania z tego środka transportu.

10 x TAK dla Veturilo
TAK, bo… się opłaca, jest szybciej, to proste, to całkowita swoboda, to zdrowe, to świetny sposób na szczupłą sylwetkę, tysiące ludzi na całym świecie nie może się mylić, to modne, tu obowiązuje równość, to po prostu przyjemne.

Trzymamy kciuki, oczekujemy z niecierpliwością na dzień wejścia w życie systemu. I czekamy na to, aż pojawi się konkurencja z nowymi pomysłami, zwiększając atrakcyjność całego przedsięwzięcia.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: veturilo.waw.pl

Zdjęcia veturilo.waw.pl

 

Podobne artykuły: 

Automaty z częsciami do rowerów pomysłem na biznes

Cyclehoop parking rowerowy pasujący do każdego miasta

Własna wypożyczalnia rowerów, czyli jedź i jedz!

Revolight – rowerowe światło

Załóż swój własny sklep rowerowy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top