Wyhoduj w domu jadalne grzyby – zestaw wykorzystujący resztki z kawy.

Nie mamy na myśli tutaj tylko i wyłącznie biedne kraje. Wprost przeciwnie narody takie jak Holendrzy, Duńczycy, Szwedzi znają te formy uzupełniania domowych spiżarni już od bardzo dawna. I poza sama wiedzą, metoda ta stała się samonapędzającą gałęzią gospodarki.

Kiedyś prezentowaliśmy na łamach przejdzNaSwoje.pl pomysł w którym to resztki z restauracji Starbucks są wykorzystywane i sprzedawane jako wysokoenergetyczny nawóz dla roślin. Nie inaczej jest tym razem. Teraz pewna firma ze Stanów Zjednoczonych przedstawiła zestawy domowe do hodowli grzybów.

Back to the Roots bo tak się nazywa została założona przez dwóch studentów Uniwersytetu w Kalifornii. Szybko zrobiło się o nich głośno. Ich produkt czyli pudełka z rosnącymi grzybami na podłożu z kawiarni znane są już…na całym świecie. Dzięki telewizji. Wszystkie największe stacje świata opisywały ich innowacyjność. Wygrali wiele konkursów i zostali zalani – dosłownie pieniędzmi od sponsorów. Zobacz jeden z takich programów o tej firmie :

Wracając do produktu. Wystarczy tylko 2 razy dziennie podlać pudełko by po około 7 dniach cieszyć się olbrzymimi grzybami we własnym domu. Co ważne nie musisz ich od razu zjadać bo się zepsują. Ich wielkość podwaja się z każdym następnym dniem. Sam decydujesz kiedy i jakie użyjesz w swojej kuchni. Kupując gotowe musisz je zużyć w ciągu kilkunastu godzin bo inaczej ulegną rozkładowi, ale nie w tym wypadku.

Cena? Niecałe 20$ z czego 5% przeznaczane są na fundacje walczącą z rakiem piersi. Zaraz po debiucie rynkowym produktu można było go nabyć w Kalifornii. W kilka tygodni później był już dostępny w ponad 100 marketach w całych Stanach Zjednoczonych. Prawdziwy sukces. I kto powiedział że na odpadkach nie można zarobić i to dużo!

Adres internetowy:

bttrventures.com

Zdjęcia: bttrventures.com

Podobne Arytkuły:

Ferma ślimaków – to jest biznes!

Fusy po kawie przeznaczone na nawóz.

Miejskie pasieki dla miłośników miodu

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top