Yogo – elektryczny skuter trochę inaczej.

Geek.com Elektryczne skutery są coraz popularniejsze w całej europie i nie tylko. Poza oczywistymi zaletami braku emisji szkodliwych spalin, mają jeszcze jedną ważną cechę- są bezgłośne. Co w czasach ryczących motorowerów ma duże znaczenie.

Minusami konstrukcji elektrycznych poza ich wagą (z reguły są to ciężkie skutery) jest oczywiście zasięg. O czasie ładowania baterii nie wspominając. Konstruktorzy z firmy Econogo pomyśleli nad prostym rozwiązaniem i tego problemu. W swój skuter wbudowali wymienną baterię i zrobili miejsce na drugą, która zwiększy zasięg o 100% z 22 mil do 44. Dodatkowo jako pierwsi zamontowali nie na stałe baterie. Dzięki temu idąc do pracy można je ze sobą zabrać i w biurze naładować,a nie szukać w parkingu podziemnym jakiegoś kontaktu.

O rozwiązaniu sam założyciel James South:

„ Zauważyliśmy że skutery elektryczne mają jedną dużą wadę. Wbudowane na stałe baterie. Przez co nie można je zabrać do pracy, bo by je doładować potrzeba by wjechać np. Na 5 piętro do biura i tam ładować. My zrobiliśmy to inaczej. Baterie się wyciąga i jak małą walizkę zanosi do biura i ładuje. A dodatkowe miejsce dla kolejnej pozwala mocno zwiększyć zasięg motoroweru”

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań magazynowania prądu – litowe baterie można naładować już po 60 minutach.

Firma ma swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii i właśnie rozpoczęła sprzedaż swoich skuterów w cenie 1999 Funtów ~ 9 000 zł.

Może warto stać się przedstawicielem firmy np. W Holandii, kraju ekologicznych rozwiązań? – Polonia do dzieła!

Adres internetowy:

econogoelectricscooters.co.uk

Zdjęcia: econogoelectricscooters.co.uk

Podobne artykuły:

Rower do przeprowadzek.

eROCKIT, czyli pomysł na motoryzacyjną hybrydę

Pomysł na zjazd na Mnichu

Gocycle rozpoczyna działalność i odnosi sukces

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top