Zaplanuj imprezę ze znajomymi przez internet

Użytkownicy Wigadoo mogą rozpocząć proces poprzez przeglądanie sekcji „znajdź pomysł” na imprezy zewnętrzne zainspirowani poprzez informacje zawarte na stronie, jak również mogą sami stworzyć własną imprezę. Po wybraniu jednej lub kilku pomysłów przygotowywane jest zapytanie, by określić kto byłby zainteresowany. Po wypełnieniu formularza, Wigadoo tworzy stronę z wynikami głosowania oraz rozsyła mailem link do wszystkich zainteresowanych. Strona śledzi każdą odpowiedź i eliminuje setki niepotrzebnych maili, które byłyby wysłane w normalnych warunkach. Kiedy pomysł jest ustalony, Wigadoo ponownie tworzy kolejną stronę i wysyła maile do wszystkich zaproszonych prosząc o potwierdzenie uczestnictwa. Jednocześnie ustalona zostanie kwota przypadająca na jednego użytkownika, który jest proszony o podanie, czy płatność nastąpi kartą debetową czy kredytową. Dodatkowo funkcjonuje dyskretna usługa „jestem za, jeśli ty jesteś za”, która pozwala na zapisanie się na listę uczestników tylko i wyłącznie kiedy ustalona inna osoba (będący na tej samej liście) zrobi to samo.

Kiedy wystarczająca liczba osób potwierdzi uczestnictwo, Wigadoo zbiera pieniądze i umieszcza je na internetowym koncie dotyczącym tylko tego zdarzenia. Z kontem tym powiązana jest specjalna karta przedpłacowa MasterCard, która może być użyta do zamawiania lub płacenia za wszystko dla tej grupy znajomych. Organizowanie imprez przez Wigadoo jest bezpłatne dla organizatora, jednak opłaty są pobierane przy zasilaniu konta z kart bankowych uczestników.

Będąca cały czas w wersji beta, Wigadoo jest wspierana przez inwestorów finansujących rozwój przedsiębiorstw (tzw. angel investors), wśród których wielu jest związanych z sektorem turystycznym i rozrywkowym. Firma obecnie działa w Wielkiej Brytanii, ale planuje ekspansję, kiedy skończy się okres testowania.

Strona WWW: www.wigadoo.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top