Zielona energia pomysłem na własny biznes

Nadmiar energii jest sprzedawany do linii głównej (zakładowi energetycznemu), ale aż 30% z tej energii zostaje stracone podczas przesyłu (odnosząc się do ostatnich badań EcoGeek). Kiedy kilka domów działa w jednej sieci, korzystając z wyprodukowanej energii. Można te straty zniwelować.

Aby wszystkich uszczęśliwić Qurrent wprowadziło urządzenie, które każdy z właścicieli domów podpina do sieci i nazwali je Qbox.

Skrzynka ta monitoruje przepływ prądu w sieci – pod kątem optymalizacji i maksymalnego wykorzystania zasobów. Można także ustawić automatyczne włączenie pralki, czy innych urządzeń elektrycznych , by optymalnie wykorzystać wytworzoną energię podczas snu, lub pobytu w pracy.

Właściciel może „powiedzieć” urządzeniu , że chce mieć zrobione pranie o 6 rano, a to zajmuje 1,5 godziny, więc skrzynka sama zdecyduje kiedy najlepiej ustawić wskazany program z punktu widzenia alokacji energii elektrycznej w sąsiedztwie sieci.

Qurrent wygrało w 2007 roku PicnicGreenChallenge jako najlepsza idea, którą można sprzedać w ciągu 2 lat. Nagrodą było 500,000 Euro, które właściciele przeznaczyli na testy w Holandii. 
Może warto zainteresować się urządzeniem i wprowadzić podobne rozwiązanie w Polsce. Na pewno znalazłoby się wielu chętnych na tego typu aparaty. Zwłaszcza, że rynek zaczyna bardzo szybko rosnąć.

Adres internetowy:

qurrent.com

Foto: qurrent.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top