23andMe pomysłem roku 2008

I odpowiedź jest prosta. Logując się na stronie 23andme wprowadzamy wynik do bazy danych i możemy w prosty sposób sprawdzić naszą genetyczną podatność na choroby. Obecnie w bazie firmy jest ponad 90 zidentyfikowanych wirusów i chorób, które są genetycznie zakodowane w naszym organizmie. Dzięki tym wynikom możemy znaleźć w prostszy sposób naszych krewnych, utworzyć drzewo genealogiczne. Logując się stajmy się częścią społeczeństwa 23andme. Mogąc odszukać ludzi z podobnym DNA.

Mało tego firma co miesiąc dodaje nowe „rozkodowane” struktury wraz z opisem możliwych w przyszłości chorób, schorzeń. 
Dzięki praktycznie nieograniczonym funduszom płynącym z google firma udziela gwarancji swoim testerom. Jednak należy pamiętać że wyniki testu jak i jego struktura nie daje w 100% pewności wystąpienia choroby, schorzenia, jak i jego braku. Jednak w znaczący sposób może się przyczynić to wzrostu znaczenia profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób.

Urządzenie można zamówić wprost ze strony producenta z wysyłką do kraju. Na liście Państw znajduje się Polska, więc jest to jeszcze prostsze.

Według tygodnika „TIME” jest to wynalazek roku 2008. 
Sami wyszukaliśmy już setki pomysłów, zarówno tych, które przyniosły korzyści materialne, zmieniały podejście, rewolucjonizowały branże, ale naszym zdaniem jest to najlepszy wynalazek XXI wieku. Jak dotąd. Naszym skromnym zdaniem. Będziemy monitorować rozwój firmy i jej postępy w opracowaniu mapy naszego organizmu – genetycznej oczywiście.

Może warto stać się generalnym dystrybutorem firmy w Polsce?

Adres internetowy:

23andme.com

Foto: 23andme.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top