Aerofex krokiem w przyszłość

Otóż przeglądając strony poświęcone różnym wynalazkom, które pomagają lub pomogą w przyszłości ludziom w ich codziennym życiu natrafiliśmy na śmiały projekt firmy Aerofex ze Stanów Zjednoczonych, która zaprezentowała w pełni działający, niestety jak na razie, prototyp urządzenia a raczej pojazdu rodem z Gwiezdnych Wojen.

Pojazd ten, wyglądem przypomina skuter, rower czy poduszkowiec. Posiada dwa obracające się śmigła, które mają tyle mocy aby móc go utrzymać tuż nad powierzchnią ziemi oraz pozwalają mu się poruszać. Do jego konstrukcji firma wykorzystała technologię, która była testowana już w latach 60-tych. Jednak wówczas została porzucona, gdyż w tamtym czasie inżynierom nie udało się utrzymać stabilności pojazdu. Obecnie problem ten, jak twierdzą konstruktorzy, został rozwiązany.

Aby wykonać skręt, w którąś ze stron, kierowca futurystycznego pojazdu musi nacisnąć jedną z belek, umieszczonych na wysokości kolan. Jak na razie prototyp ten porusza się z prędkością do 48 km/h oraz jest w stanie się unieść maksymalnie do 4,5 metra.

Firma Aerofex chce, aby jej urządzenie pomagało ludziom w miejscach, gdzie np. nie ma żadnych dróg, czyli gdzie poruszanie transportem kołowym jest znacznie utrudnione. Nie wiadomo czy i kiedy Aerofex będzie dostępny dla każdego. Jedno można powiedzieć, pomysł jest niezwykle interesujący, z perspektywy prowadzącego biznes. Posiadanie takiego cacka daje ogromne możliwości jego zastosowania, choćby w celach reklamowych czy transportowych.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: aerofex.com

Zdjęcia: aerofex.com

 

Podobne artykuły:

Yogo – elektryczny skuter trochę inaczej.

Icon A5 pomysł na podniebny biznes

Pierwsza w świecie automatyczna myjnia motocyklowa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top