Mobilna klinika testów DNA

Van „Who’s Your Daddy?” podróżuje po i wokół Nowego Jorku. Daje on mężczyznom szansę sprawdzenia, czy są oni ojcem dziecka. Właściciel pojazdu, Jared Rosenthal, oferuje testy DNA tym, którzy nie są pewni swojego ojcostwa, a chcą to sprawdzić. Osoba poddająca się badaniu, musi oddać wymaz ze śluzówki policzka, który zostaje poddany analizie laboratoryjnej. Wyniki testu są gotowe w ciągu kilku dni.

Ze względu na naturę badania czasem panowie bardzo chcą zachować dyskrecję. Stąd bardzo często trzeba parkować tym autem gdzieś w bocznych uliczkach. Jednakże nie ma z tym problemu. Właściciel dostosowuje się do swoich klientów.

Ten rodzaj pracy, usługi może dostarczyć nam wielu różnych a zarazem dziwnych sytuacji. Trzeba być na to przygotowanym. Może się tak zdarzyć, że osoby chcą pobrać materiał do badań DNA od swojego partnera, nawet mu o tym nie mówiąc. Są też pozytywne aspekty tej mini kliniki na kółkach. Może się zdarzyć, że ktoś odnajdzie po latach swoje dziecko bądź inną bliską osobę z rodziny.

Koszt przeprowadzenia takiego testu waha się od 300-600 dolarów. Koszt może i niemały, ale jak zapewnia właściciel, wyniki dają praktycznie 100 % pewności. Co jednak niektórzy podważają.

Pomysłodawca innowacyjnego rozwiązania, mimo wielu kontrowersji, zapewnia że ten biznes jest całkowicie legalny. Co do kwestii trafności wyników i dyskrecji to już indywidualny wybór osób korzystających z usług nowojorskiej mobilnej kliniki DNA na kółkach.

Patrząc na pomysł Amerykanów nie ma się co dziwić. Ich projekty zawsze budzą skrajne emocje. Zastanawiamy się czy takie pomysł uchowałby się w Polsce? Czy nasze polskie prawo dopuszcza tego typu praktyki? No i jest jeszcze inna kwestia, bardziej delikatna i osobista, moralność… Niemniej czekamy na odważnych przedsiębiorców, którzy chcieliby rozkręcić taki biznes w naszym kraju.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: health-street.net; newyork.cbslocal.com

Zdjęcia: 
health-street.net

 

Podobne artykuły:

PatientPak – niezbędnik pacjenta

Usługi dla osób starszych pomysłem na biznes

Pełen energii pomysł na biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top