AleBrowar pomysłem na biznes

Na początku tego roku powstała firma AleBrowar. Jest to dość nowa inicjatywa na polskim rynku oraz nowy sposób na to, jak w ciekawych czasach, zrobić ciekawe i niepowtarzalne piwa. Firma obecnie nie ma ani kadzi, fermantatorów czy linii rozlewu a mimo to udało jej się stworzyć oryginalne piwa.

Dzięki umiejętnościom właścicieli, ich doświadczeniu w piwowarstwie domowym, z własnymi recepturami i surowcami, skorzystali z koncepcji od dawna funkcjonującej na Zachodzie, a mianowicie wydzierżawili linię produkcyjną w browarze Gościszewo. Piwo tutaj jest ważone i dojrzewa przez okres 4 tygodni, potem przelewane jest do butelek i beczek, oklejonych etykietami, które są również niezwykle oryginalne. Następnie dostarczane jest do specjalistycznych sklepów i pubów ku uciesze lokalnych piwoszy.

Ofertę swojego produktu firma kieruje przede wszystkim do osób, którym do tej pory piwo kojarzyło się z mało ciekawym napojem orzeźwiającym. Chcą pokazać, że wcale tak nie musi być. Marka piwa AleBrowar ma być alternatywą dla koncernowych masowych piw. Tak jak niedawno opisany przez nas Warburger, jako alternatywa dla sieciowych hamburgerów.

Obecnie AleBrowar oferuje 5 rodzajów piwa: Lady Blanche (Witbier – połączenie cytrusowej nuty z tradycyjnym piwem belgijskim oraz specjalnie dobrane drożdże z dodatkiem kolendry indyjskiej i skórki gorzkiej pomarańczy), Rowing Jack (India Pale Ale – o intensywnie chmielowym smaku), Black Hope (Black Ipa – piwo o połączeniu słodyczy ciemnego słodu i wytrawności amerykańskiego chmielu), Sweet Cow (Milk Stout – połączenie mleczno-kawowych aromatów z odrobiną laktozy) oraz Amber Boy (nie mylić z bohaterem głośniej afery) (Amber Ale – o wyraźnym owocowo-cytrusowym i korzennym smaku z odrobiną karmelu).

Oczywiście dla firmy najważniejszy jest ciągły rozwój i prezentowanie nowych gatunków piwa. Produkty mają być dobrej jakości a nie masowe. Jeśli prowadzisz biznes w tym temacie, albo taki zamierzasz rozpocząć możesz zostać dystrybutorem piwa AleBrowar i zarabiac sprzedając coś innego, oryginalnego.

 Artur Stasiak

Adres internetowy: alebrowar.pl

Zdjęcia: alebrowar.pl

 

Podobne artykuły:

Piwo dla psów pomysłem na biznes

Vodka Chilli Naga czyli tylko dla prawdziwych twardzieli

Wursty – smaczny pomysł na biznes

Warburger – slowfoodowa burgerownia pomysłem na smaczny biznes

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top