Apartament w silosie rakietowym pomysłem na biznes

Nie będziemy się skupiać nad tym, co wydarzy się za 46 dni, miejmy nadzieję że nic nadzwyczajnego. Skupimy się na przedstawieniu ciekawego pomsyłu na biznes jednej z amerykańskich firm deweloperskich. Firma Survival Condo sprzedaje mieszkania w kompleksie apartamentów, które zlokalizowane są w dawnym silosie rakietowym. Jak zapewnia pomysłodawca, Larry Hill, są całkowicie odporne na nadchodzącą apokalipsę.

Silos rakietowy pocisku Altas F został przekształcony w dom, w krórym może zamieszkać 70 osób przez długie lata. Podczas nuklearnej zimy szalejącej na powierzchni naszej planety w posiadłości zlokalizowanej 52 metry pod ziemią, nie będzie się tego odczuwać.

Silos podzielony jest na 14 poziomów. Zgodnie z informacjami na stronie dewelopera połowa będzie przeznaczona na cele mieszkaniowe. Można wykupić całe piętro lub połowę za cenę, która podana jest tutaj (sekcja: Dokumenty). Na pozostałych poziomach ma być zlokalizowana m.in. biblioteka, kino, mała farma produkująca żywność dla tych 70 “szczęśliwców”, basen czy sala gimnastyczna. Ma być również szpital.

Każde mieszkanie ma 180 metrów kwadratowych. Jest tak urządzone, aby życie tutaj było jak najwygodniejsze. Posiadają one jacuzzi, luksusowe umeblowanie czy panele HDTV, które imitują okna. Dodatkowo silos posiada własne zbiorniki wody pitnej oraz niezależne źródła energii.

Kwestie bezpieczeństwa zostały rozwiązane w taki sposób, że będzie system weryfikacji uprawnień do poruszania się po obiekcie czy inne, bliżej nieokreślone środki mające powstrzymać ewentalnych napastników. To na wypadek, gdyby ktoś przeżył i chciał się dostać do “raju” lub Ziemię opanowałyby kwiożercze zombie.

Ciekawe, czy pomysł ten przyjmie się w innych rejonach świata. Szukając odpowiedzi na pytanie co skłania ludzi do całkowicie niezrozumiałych inwestycji, znaleźliśmy zdanie że, strach sprzedaje się lepiej niż seks. Może i coś w tym jest. Gdyby jednak zagłada nie nadeszła mieszkanie w silosie rakietowym można potraktować np. jak domek letniskowy, w którym możemy spędzać nietypowe wczasy.

Artur Stasiak

 

Adres internetowy: survivalcondo.com

Zdjęcia: survivalcondo.com

 

Pododne artykuły:

Sprzedaż nawiedzonych domów pomysłem na biznes

Ruby Slippers, czyli mieszkanie dla seniora

Domy dla motocyklistów

Szklarnie na dachu pomysłem na firmę

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top