Aqua climb czyli pomysł na wspinaczkę wodną

Amerykańska firma Aqua Climb zajmuje się produkcją i dystrybucją innowacyjnych ścianek wspinaczkowych montowanych przy krawędziach basenów.

Instalacja składa się z kilku kwadratów o wymiarach 1m x 1m. Panele te obracać można w aż 4 różnych płaszczyznach i dzięki temu zwiększać trudność trasy i atrakcyjność przeżycia.

Klienci mogą wybierać z pośród 11 kolorów, poczynając od wszystkich odcieni błękitu i zieleni, a na czerwieni kończąc. Możliwa jest produkcja w innych kolorach na specjalne zamówienie.

Ścianki wspinaczkowe mogą mieć dowolną wysokość, pod warunkiem, że basen ma odpowiednią głębokość. Głębokość minimalna wynosi 1,52 m.

Najczęściej instalowaną ścianką, jest model AC09-4H4W. Ma on podstawę 3 paneli i wysokość 4 paneli. Daje więc możliwość wspinania się pionowo do góry, ale też wykonywania przejść poprzecznych tak zwanych trawersów. 
Ścianka ta jest dosyć duża i trudno się przesuwa. Z drugiej strony pokaźny rozmiar ułatwia kontrolę nad wspinaczami.

Ceny ścianek wspinaczkowych zaczynają się od 6 840$ (19 973 PLN). Do tej kwoty należy jeszcze doliczyć koszt transportu i montażu.

Z produktów Aqua Climb korzystają w Stanach Zjednoczonych również ośrodki agroturystyczne jak i centra szkoleniowe dla adeptów wojskowych.

Firma jest reprezentowana na kilku kontynentach i w dalszym ciągu zainteresowana jest rozwojem sieci sprzedażowej.

Adres internetowy:

aquaclimb.com

Foto: aquaclimb.com

Czytaj też:

The Shweeb pomysłem na park rozrywki

Park rozrywki w lesie

Scuba Doo pomysłem na własne centrum nurkowe

JetLev hitem roku

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top