Złóż sobie własną komórkę

Wszyscy znamy wielkie przeboje Internetu jak Google Earth, Yahoo i inne, projekty, które na pierwszy rzut oka wydawały się szalone. 

Kto by w końcu chciał stworzyć program (darmowy, , którym każdy może przejrzeć całą ziemię. Pewnie nikt, zaczynając od tego w jaki sposób to zrobić? Jak mają się zdjęcia ładować, kiedy, jakie szybkie łącze jest wymagane – miliony pytań, które rodzą tylko kolejne. 

A jednak są ludzie i organizacje zajmujące się rozwiązywanie wyzwań, które sami sobie stawiamy. Taka właśnie jest idea byglabs, która buduje produkty składające się z wielu elementów, które każdy może sobie według upodobać dopasować. 

Wszystko sobie składasz samemu. Potrzebujesz kamerę w swoim telefonie, po prostu dokładasz odpowiedni moduł, potrzebujesz GPS robisz dokładnie to samo. 

Oprogramowanie jest samo dopasowujące się do aktualnie zainstalowanych modułów. Wszystko bazuje na Linuksie. Open Source powoli zaczyna nabierać prędkości i może w niedługiej przyszłości systemy będą bardziej konkurencyjne dla Windowa. Zobaczymy. 

W każdym razie pomysł stworzenia takiego telefonu istnieje i na pewno niedługo coś takiego powstanie. Pamiętajmy że Google szykuje rewolucje na rynku telefonii komórkowej – mam nadzieję, że to rzeczywiście będzie rewolucja, a nie jak w przypadku Microsoft Zune tylko nic nie znaczący konkurent.

Adres internetowy:

modumobile.com

Foto: modumobile.com

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top